Projekt „TOGETHER APART” – dla osób interesujących się filmem

Projekt „TOGETHER APART” dla  młodzieży w wieku 18 – 25 lat mieszkającej na terenie Warszawy, a w szczególności osobom, które interesują się filmem. Aby wziąć udział w projekcie, wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego.

„TOGETHER APART” to międzynarodowy projekt kulturalny Fundacji Hansa Farmonta i miast partnerskich Düsseldorfu, realizowany w 2020 roku.

Program ma na celu produkcję filmów dokumentalnych we współpracy z dwoma profesjonalnymi mentorami i 9 uczestnikami z: Hajfy, Chiby, Chongqing, Moskwy, Palermo, Reading, Warszawy, Chemnitz i Düsseldorfu. Tematem tych prac będzie życie w tych miastach w czasach pandemii COVID-19.

Chodzi o stworzenie wspólnej pracy wideo, która zostanie przygotowana razem w formacie online w ciągu dwóch tygodni. Pod koniec projektu ma powstać międzynarodowy film krótkometrażowy – rodzaj wyselekcjonowanego patchworkowego projektu. Filmy będą miały wspólną cechę: wszystkie będą filmowane z wnętrza samochodu za pomocą prostej technologii wideo (np. Smartfona). Podczas 9 podróży samochodowych w 9 różnych miastach 9 uczestników zgromadzi materiały filmowe dotyczące aktualnej sytuacji pandemii. Celem jest rozpoczęcie wirtualnej podróży i zaprojektowanie jej we własnej pracy artystycznej. Co dzieje się na ulicach Palermo i Hajfy jednocześnie? Jak ludzie postrzegają swój kraj i inne kraje w tym trudnym czasie od Covid-19? Jakie są podobieństwa i jakie są różnice?

Wymagane dokumenty aplikacyjne to krótki życiorys oraz krótki film, w którym osoba przedstawia się i opisuje swoją motywację.

Wszystkie dokumenty należy przesłać na adres application@farmont-stiftung.de do 12 lipca 2020 r.

Źródło: https://www.wdib.uw.edu.pl/studenci/2928-projekt-together-apart-dla-mlodziezy-w-wieku-18-25-lat

fot. Fizkes/Shutterstock.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *