Programuj z Google Maps: Konkurs Geoinformatyczny Politechniki Warszawskiej

Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów klas średnich do udziału w ogólnopolskim Konkursie Geoinformatycznym, którego zwycięzcy otrzymają indeks na studia inżynierskie I stopnia na kierunek Geoinformatyka.

 

W tym roku głównym wątkiem tematycznym będzie wykorzystanie technologii firmy Google w tworzeniu aplikacji w obszarze geoinformacji.

 

Konkurs składa się z trzech następujących części:

  • eleminacji – 1.02 – 1.03.2018
  • etapu centralnego – 23.03.2018
  • finału – 23.03.2018

 

Udział w I etapie będzie wymagał zarejestrowania się na platformie konkursowej, gdzie zostaną udostępnione zadania w formie testu zamkniętego wielokrotnego wyboru. Zakres pytań na teście obejmuje podstawę programową z przedmiotu Informatyka dla szkół średnich. Etap centralny będzie miał charakter pisemny, a finał odbędzie się w formie ustnej. Obie części Konkursu zostaną przeprowadzone na Politechnice Warszawskiej.

Programuj z Google Maps: Konkurs Geoinformatyczny Politechniki Warszawskiej

Konkurs kierowany jest w szczególności do uczniów szkół średnich z klas maturalnych uzdolnionych w zakresie informatyki oraz zainteresowanych własnym rozwojem w zakresie jednego z niezwykle interesujących obszarów jej zastosowań tj. w dziedzinie geoinformacji. Łączenie wiedzy informatycznej oraz geoinformacyjnej umożliwia m.in. projektowanie i tworzenie innowacyjnych map internetowych, baz danych geoprzestrzennych, mobilnych aplikacji nawigacyjnych, aplikacji wspomagających analizy zdjęć satelitarnych i lotniczych oraz innych aplikacji do analiz geograficznych.

 

O atrakcyjności kierunku Geoinformatyka w Politechnice Warszawskiej świadczy m.in. fakt dwukrotnego z rzędu przyznania przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa” certyfikatu „Studia z Przyszłością” (2016, 2017) oraz certyfikatu nadzwyczajnego „Laur Innowacji” (2017). Od trzech lat na kierunek studiów „Geoinformatyka” zgłasza się największa liczba kandydatów na jedno miejsce w całej Politechnice Warszawskiej. Geoinformatyka jest również jednym z podobszarów Krajowych Inteligentnych Specjalizacji wymienionych przez Ministerstwo Rozwoju, które mają kreować rozwój Polski w najbliższych latach.
Więcej szczegółów o Konkursie oraz informacje o zapisach można znaleźć na stronie internetowej, a poszukujących dodatkowych informacji w dziedzinie geoinformatyki zapraszamy na facebooka.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *