rozwin_skrzydla_polsl

Program mentorski Politechniki Śląskiej – aplikuj!

Rozwiń skrzydła! Zostań studentem Politechniki Śląskiej, weź udział w programie mentorskim i dołącz do najlepszych.

 

Program mentorski dla najlepszych absolwentów szkół średnich podejmujących studia na Politechnice Śląskiej dedykowany jest – jak sama nazwa wskazuje – najlepszym absolwentom szkół ponadgimnazjalnych, podejmującym studia na Politechnice Śląskiej. Celem programu jest rozwijanie potencjału intelektualnego najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, przy jednoczesnym wspieraniu ich rozwoju osobistego oraz przygotowania do podjęcia pierwszego zatrudnienia. Studenci biorący udział w programie mentorskim są objęci jego działaniami przez cały czas trwania studiów I stopnia.

Istotą programu dla najlepszych absolwentów szkół średnich podejmujących studia na Politechnice Śląskiej jest stworzenie jego uczestnikom warunków do zaistnienia relacji mentor-uczestnik, gdzie mentor pełni rolę przewodnika, doradcy wspierającego podopiecznego w rozwoju kompetencji merytorycznych, jak również tych związanych z rozwojem osobistym. Nauczyciel akademicki pełniący rolę mentora będzie dzielić się z podopiecznym swoją wiedzą i doświadczeniem, budując relację z opartą na wzajemnym szacunku i zaufaniu.

Dla kogo jest to program?

Do programu mogą aplikować absolwenci szkół średnich podejmujący studia na Politechnice Śląskiej, którzy wykażą się najlepszymi osiągnięciami na wcześniejszych etapach edukacji. Do programu zostaną zakwalifikowani „najlepsi maturzyści” (wg komunikatu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego):

  • osoby, które otrzymały 100% punktów możliwych do zdobycia z części pisemnej egzaminu maturalnego z przedmiotu na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym, w tym laureaci olimpiad przedmiotowych,
  • osoby, które znalazły się w grupie nie więcej niż 3% osób, które przystąpiły do części pisemnej egzaminu maturalnego z przedmiotu na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym i uzyskały co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia,
  • laureaci I stopnia konkursu „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”.

Nie czekaj, zgłoś się 🙂

Jesteś zainteresowany opieką mentora i udziałem w programie mentorskim dla najlepszych absolwentów szkół średnich podejmujących studia na Politechnice Śląskiej? Skontaktuj się z Działem Spraw Studenckich i Kształcenia Politechniki Śląskiej, by umówić się na indywidulane spotkanie. Podczas spotkania zostaną przedyskutowane m.in. obszary Twoich naukowych zainteresowań, dziedziny, w których chciałbyś się rozwijać i tematy, jakie pragniesz zgłębiać, jak również cele, które chciałbyś osiągnąć. Przedstawione zostaną zasady programu mentorskiego oraz dodatkowe – poza opieką mentora – formy wsparcia na jakie możesz liczyć przystępując do programu. Na podstawie uzyskanych podczas wywiadu informacji zostanie zaproponowana opieka mentora, którego działalność naukowa najbardziej pokrywa się z Twoimi zainteresowaniami i ustalonymi celami.

Wsparcie rozwoju

Zadaniem mentora będzie wspieranie Ciebie zarówno w rozwoju kompetencji merytorycznych, jak i tych związanych z rozwojem osobistym. Budując opartą na wzajemnym szacunku i zaufaniu relację mentor-uczestnik, nauczyciel akademicki pełniący rolę Twojego osobistego przewodnika będzie dzielić się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem, byś mógł w pełni rozwinąć skrzydła. Powodzenia!

Po szczegóły zajrzyj na stronę: http://www.polsl.pl/mentoring/Strony/Witamy.aspx

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *