Program EmpowerPL – mentoring dla polskich studentów w Europie

16 prezesów i menadżerów największych instytucji finansowych przez rok wspierało rozwój młodych Polaków z Oxford, Cambridge, LSE, Szkoły Głównej Handlowej i innych czołowych uniwersytetów w Europie.

 

Do programu EmpowerPL mogli aplikować…

…polscy studenci uczący się na czołowych uczelniach w całej Europie, takich jak Oxford, Cambridge, London School of Economics, SciencePo czy warszawska Szkoła Główna Handlowa. Wśród 100 mentorów znalazło się 16 czołowych menadżerów z sektora finansowego, m.in. z PKO Banku Polskiego, Banku Pekao, BNP Paribas, Visa, ING Banku Śląskiego oraz grupy PZU, którzy wzięli pod skrzydła studentów wyróżniających się szczególnymi osiągnięciami w nauce, aktywnością zawodową oraz społeczną. Każda student przez blisko rok znajdował się pod opieką mentora.

 

Co mówią studenci?

Michał Cofała, który studiuje finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej, został Mentee Jakuba Papierskiego, wiceprezesa PKO Banku Polskiego odpowiedzialnego za bankowość inwestycyjną i korporacyjną. Aplikując do programu podkreślał, że interesuje się finansami, bo to one stanowią kręgosłup każdego przedsiębiorstwa. „EmpowerPL dał mi możliwość poznania najwyższej klasy specjalisty w dziedzinie bankowości i innowacji. Rozmawialiśmy o perspektywach zawodowych i gwałtownych zmianach w sektorze bankowym. Spotkania były dla mnie zastrzykiem doświadczenia i energii do działania” – mówił Michał.

Marcin Górka studiuje finanse na uniwersytecie w Rotterdamie i w przyszłości chciałby się zajmować finansowaniem ważnych projektów publicznych. Jego mentorem został Józef Wancer, szef Rady Nadzorczej BNP Paribas i jeden z najbardziej zasłużonych bankowców w Polsce. „Mój mentor uświadomił mi, że ludzie, w szczególności ci bardzo doświadczeni, są gotowi dzielić się swoją wiedzą – mówi Mentee i podkreśla, że w przyszłości nie będzie się obawiał pytać i prosić o pomoc. – Myślę, że taka otwartość to dobre podejście w biznesie i szczególnie wartościowy punkt dla młodych ludzi” – dodaje.

Konrad Kędziora studiuje farmacje na University College London, ale swoją przyszłość widzi bardziej w sektorze finansowym. Ma za sobą staże w zespołach strategii banków i w firmach konsultingowych. W ramach EmpowerPL został Mentee Małgorzaty O’Shaughnessy, prezes Visa. „Spotkania były bardzo inspirujące i motywujące do działania. Ogromne doświadczenie pani Małgorzaty, jej energia i zaangażowanie pomogły mi na nowo spojrzeć na moją ścieżkę zawodową” – mówi Konrad.

Michalina Michorowska, studentka Szkoły Głównej Handlowej, została Mentee Roksany Ciurysek-Gedir, szefowej Pekao International, ekspertki bankowości inwestycyjnej, która jednocześnie jest kolekcjonerką sztuki i artystką. Michalina wskazuje, że z mentorką dużo rozmawiały o podejmowaniu decyzji. „Moja mentorka przedstawiła mi koncepcję bycia esencjalistą. Nie chodzi w niej o to, żeby robić więcej w krótszym czasie, ale żeby robić tylko właściwe rzeczy” – mówi Michalina. Podkreśla też, że ogromną wartością dla niej była możliwość rozmowy z osobą bogatą w tak zróżnicowane doświadczenia.

Więcej o EmpowerPL

Program mentoringowy EmpowerPL powstał jako odpowiedź na potrzeby młodego pokolenia pracowników – właśnie mentoring jest jedną z trzech rzeczy, których najbardziej utalentowani studenci oczekiwaliby od przyszłych pracodawców. Aż 39 proc. studentek, które wzięły udział w badaniu przeprowadzonym przez BCG, wskazało mantoring jako najbardziej oczekiwaną formę wsparcia. Młode kobiety mają wobec mentoringu inne oczekiwania, niż mężczyźni – częściej wskazują, że liczą na możliwość poznania firmy swojego mentora oraz że zostaną przedstawione osobom z jego otoczenia.

EmpowerPL jest programem mentoringowym stworzonym przez firmę doradztwa strategicznego Boston Consulting Group we współpracy z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii. Organizacjami partnerskim programu są Poland 2.0 Summit oraz APGEF, organizacja zrzeszająca studentów i absolwentów najlepszych uczelni francuskich.

Kolejna edycja EmpowerPL ruszy pod koniec października. Polscy studenci z całej Europy oraz ci studiujący w kraju będą mogli aplikować do programu do 20 grudnia przez stronę www.empowerpl.com.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *