Poznaj laureatów X edycji Turnieju Wiedzy Psychologicznej

Karolina Bonarska z Krakowa, Natalia Marczak z Chorzowa i Julia Michalak z Wrocławia zostały laureatkami X edycji Turnieju Wiedzy Psychologicznej, którego organizatorem jest wydawca magazynu „Charaktery”. Do udziału w Turnieju zgłosiło się ponad 2000 uczniów szkół  z całej Polski.

Od listopada na łamach „Charakterów” publikowane były teksty turniejowe dedykowane uczestnikom Turnieju. Dotyczyły one różnych obszarów, którymi zajmuje się psychologia – od biologicznych podstaw zachowania, poprzez umysł, poznanie i emocje, po funkcjonowanie człowieka w grupie. Oprócz artykułów lekturą turniejową była książka Przeciw empatii Paula Blooma. Uczestnicy Turnieju musieli również wykazać się znajomością zagadnień z zakresu psychologii zawartych w „Podstawie programowej kształcenia ogólnego…”. Wiedza  uczestników została sprawdzona podczas eliminacji on-line, które odbyły się na początku marca. Do finału zakwalifikowało się 100 osób z najlepszymi wynikami. Zmagania finałowe odbyły się w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie.

Finał Turnieju Wiedzy Psychologicznej

Finał składał się z dwóch części: pisemnego testu wiedzy psychologicznej oraz ustnego zadania problemowego. Czteroosobowe jury wysłuchało odpowiedzi dziesiątki najlepszych uczestników finału: Karoliny Bonarskiej z Krzeszowic, Natali Marczak z Chorzowa, Juli Michalak z Wrocławia, Wiktorii Pacek z Lubartowa, Oliwii Poloczek z Tarnowskich Gór, Nataszy Pyszel z Trzebnicy, Kacpra Sperka z Katowic, Inki Rusinek z Tarnobrzegu, Barbary Szmandy z Poznania i Julii Włosiak z Wadowic. Finaliści odpowiadali na dwa pytania, wylosowane z dwóch bloków tematycznych: „Jak decydować, żeby nie żałować” oraz „Psychologia i życie”. W ten sposób zostali wyłonieni laureaci dziesiątej edycji Turnieju, zostali nimi: Karolina Bonarska uczennica V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, Natalia Marczak uczennica III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie i Julia Michalak uczennica XII LO we Wrocławiu.
Laureatki otrzymały roczne stypendia w wysokości  3000 zł przekazane przez Bogdana Białka, redaktora naczelnego „Charaktery” oraz indeksy na stacjonarne studia magisterskie na kierunku psychologia w Instytucie Psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Symboliczne indeksy i listy gratulacyjne wręczył dyrektor Instytutu Psychologii UJ dr hab. Przemysław Bąbel. Ponadto wszystkie osoby zakwalifikowane do ustnej części finału otrzymały pakiety książek ufundowane przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

Z uwagi na niezwykle wysoki poziom przygotowania finalistów, przyznano dodatkowe wyróżnienie – Nagrodę Specjalną Redaktora Naczelnego. Otrzymała ją Natasza Pyszel z Liceum Ogólnokształcącego w Trzebnicy

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, finalistom, zwycięzcom i nauczycielom!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *