Polskie uczelnie w dziedzinowym rankingu World University Rankings 2020

W rankingu Times Higher Education World University Rankings by subject for Social Sciences 2020 Uniwersytet Gdański znalazł się pozycji 601+ wśród wszystkich uczelni wyższych na świecie. W rankingu wyróżniono uniwersytety wiodące w dziedzinie komunikacji i medioznawstwa, nauk politycznych i studiów międzynarodowych, socjologii i geografii.

Które uczelnie z Polski znalazły się w rankingu?

W aktualnej edycji rankingu obejmującej 720 uniwersytetów, UG notowany jest wraz z ośmioma innymi uczelniami z Polski, spośród których na pierwszym miejscu znalazł się Uniwersytet Humanistycznospoleczny SWPS (pozycja 401-500 w zestawieniu światowym). W szóstej setce światowego zestawienia znalazły się: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Uniwersytet Warszawski.  Uniwersytet Gdański wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim, Łódzkim, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika oraz Uniwersytetem Śląskim w Katowicach uplasował się w przedziale 600+.

 

Światowe podium…

…w tej edycji rankingu zajmują Instytut Technologiczny w Massachusetts, Uniwersytet w Oxfordzie oraz Uniwersytet Harvarda.

Times Higher Education World University Ranking uchodzi za jeden z czterech najważniejszych światowych rankingów uczelni wyższych, obok QS World University Ranking, U-Multirank oraz Rankingu Szanghajskiego.

Więcej informacji na stronie: https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2020/subject-ranking/social-sciences

fot. Pixabay.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *