Studia na Politechnice Wrocławskiej? To wciąż możliwe

Nadal jest szansa, by zostać studentem Politechniki Wrocławskiej. W ofercie znalazły się miejsca m.in. na tak przyszłościowych kierunkach jak budownictwo, technologia chemiczna czy inżynieria środowiska.

– Pandemia koronawirusa spowodowała spore przesunięcia w terminach matur, a co za tym idzie także naboru na studia – tłumaczy Anetta Stypułkowska z Działu Rekrutacji PWr. – Dlatego postanowiliśmy, że ostatnia rekrutacja odbędzie się w momencie, gdy osoby zdające poprawkowe egzaminy dojrzałości poznają swoje wyniki. Z myślą o nich opóźniliśmy też początek zajęć dla „pierwszaków”. Obiecaliśmy w maju, że na nich poczekamy, i to właśnie robimy!

Jest w czym wybierać

We wrześniowej ofercie można wybierać z 42 kierunków studiów. Wśród nich znalazło się m.in. budownictwo, które od lat przewodzi w rankingach na najlepszy tego typu kierunek w Polsce (według rankingu Fundacji Perspektywy).

Kamil Krzywiński, absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego i tegoroczny laureat ministerialnego programu Diamentowy Grant dla najlepszych polskich studentów, od zawsze chciał studiować budownictwo i po latach jest pewny, że wybór PWr, to była trafiona decyzja. – W trakcie zajęć projektowych nauczyłem się inaczej postrzegać konstrukcje budowlane. Zrozumiałem sposób zachowywania się poszczególnych elementów obiektu – mówi Kamil Krzywiński. – To niezwykle ważna umiejętność, która przydaje się zarówno w biurze projektowym, jak i na placu budowy. Zajęcia laboratoryjne pozwoliły mi też wykształcić w sobie „instynkt inżynierski”.

Dodatkowym atutem kierunku jest to, że na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego PWr działają dwa akredytowane laboratoria. – Studenci mają możliwość prowadzenia w nich własnych projektów naukowych oraz badań pod kątem pisania pracy dyplomowej, a to jest bardzo unikalna i rzadko spotykana możliwość – mówi Kamil Krzywiński, który obecnie pracuje w jednej z dużych firm budowlanych we Wrocławiu.

Miejsca są jeszcze na Wydziale Chemicznym, na którym m.in. prof. Marcin Drąg i jego zespół prowadzi zaawansowane badania nad lekiem na COVID-19. Warto również zastanowić się nad Wydziałem Inżynierii Środowiska, gdzie naukowcy wspólnie ze studentami walczą m.in. z problemem smogu. Wciąż czekamy na kandydatów zainteresowanych górnictwem i geologią czy zagadnieniami związanymi z elektrotechniką. Ciekawostką jest fakt, że mamy kilka miejsc na najpopularniejszej w tym roku wśród kandydatów informatyce stosowanej, w tym także tej w języku angielskim.

Dlaczego nadal prowadzimy rekrutację nawet na te kierunki, na które zgłosiło się bardzo wielu chętnych?

– Mamy kilka powodów – wyjaśnia Anetta Stypułkowska z Działu Rekrutacji. – Nie możemy przyjąć więcej osób niż pozwalają nam limity zgłoszone do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Część kandydatów nie złożyła na czas dokumentów, a inni zrezygnowali już po ich przyniesieniu. Stąd nowa pula wolnych miejsc.

Pełną listę dostępnych kierunków i więcej informacji można znaleźć na stronie https://rekrutacja.pwr.edu.pl

Nauczanie hybrydowe

 Decyzją władz uczelni semestr zimowy rozpocznie się w mieszanej formie nauczania. Zajęcia laboratoryjne i ćwiczenia będą głównie realizowane stacjonarnie, przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych. Natomiast wykłady w większości zostaną przeniesione do sieci i będą prowadzone online.

O ostatecznej formie poszczególnych zajęć będą decydować dziekani wydziałów Politechniki Wrocławskiej.

Szczegóły funkcjonowania uczelni można znaleźć tutaj: https://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/informacje-o-funkcjonowaniu-uczelni-w-okresie-pandemii-11620.html

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *