Na Politechnice Koszalińskiej trwa rekrutacja kandydatów na studia

24 kierunki studiów technicznych, ekonomicznych, humanistycznych i artystycznych oferuje Politechnika Koszalińska maturzystom w zbliżającym się roku akademickim. Główne atuty studiów na tej uczelni to kameralne warunki nauki, nowoczesny program kształcenia, bogata oferta praktyk i dobrze wyposażone laboratoria.

Szczycąca się ponad półwieczną tradycją Politechnika Koszalińska daje możliwość podjęcia studiów I stopnia (nauka kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera bądź licencjata), a także kontynuacji nauki na studiach II stopnia, po ukończeniu których zdobywa się tytuł magistra. Studia zorganizowane są w ramach 6 wydziałów, czyli miejsc, gdzie odbywa się nauka na konkretnych kierunkach oraz w filii uczelni w Szczecinku (we współpracy z firmą Kronospan kształcimy tam przyszłych specjalistów dla przemysłu drzewnego). Studiować na naszej uczelni można zarówno w trybie stacjonarnym, jak i – na większości kierunków – w trybie niestacjonarnym.

Od początku czerwca trwa rekrutacja kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021. Rekrutacja została podzielona na trzy etapy i – jeśli wcześniej nie zostanie wyczerpana pula wolnych miejsc – potrwa do końca października 2020 r. (wyjątkiem są kierunki Wzornictwo i Architektura Wnętrz, w przypadku których nabór będzie prowadzony do 14 października). Maturzyści mają do wyboru 24 kierunki studiów I stopnia.

Ograniczenia, które są skutkiem zagrożenia koronawirusem oraz wynikające z tego zmiany w terminach egzaminów maturalnych sprawiły, że tegoroczna rekrutacja przebiega w nieco inny sposób, niż w latach poprzednich. W tej chwili o przyjęcie na studia ubiegają się przede wszystkim młodzi ludzie, którzy maturę zdawali w poprzednich latach. Za kilka tygodni, kiedy zostaną ogłoszone wyniki matur, formalności będą mogli wypełnić tegoroczni absolwenci. – Proszę się nie martwić, poczekamy na wszystkich chętnych – zapewnia dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK i prorektor ds. kształcenia Politechniki Koszalińskiej, a zarazem rektor-elekt uczelni.

O przyjęciu na studia I stopnia przesądzać będzie liczba punktów uzyskanych na egzaminach maturalnych. Tu również wyjątkiem są Wzornictwo i Architektura Wnętrz, a także Filologia Angielska, gdzie dodatkowo obowiązują egzaminy wstępne. Rekrutacja odbywa się elektronicznie. Pierwszym etapem jest rejestracja, której kandydat na studenta musi dokonać poprzez stronę rekrutacji elektronicznej. Potem należy wnieść opłatę, a następnie kopie wydrukowanych i podpisanych dokumentów w wersji elektronicznej (skany) lub w wersji elektronicznej trzeba przesłać komisji rekrutacyjnej.

Trwa również rekrutacja kandydatów na wybrane kierunki studiów II stopnia. Tu rekrutacja odbywa się na podstawie konkursu dyplomów ukończenia studiów I stopnia.

Szczegółowe zasady rekrutacji wraz z gotowymi formularzami są dostępne w zakładce Internetowa Rejestracja Kandydatów: https://irk.politechnika.koszalin.pl/pl/offer/202021-Z/registration/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *