Harmonogram rekrutacji na Politechnice Gdańskiej

Poznaliśmy szczegółowe zasady i harmonogram rekrutacji na studia I i II stopnia na Politechnice Gdańskiej na rok akademicki 2020/2021. W związku z przesunięciem terminu matur oraz rządowymi rozporządzeniami dotyczącymi funkcjonowania uczelni wyższych w okresie pandemii, nabór na studia na PG został przedłużony aż do 17 sierpnia 2020 r.

Znamy też nowe zasady naboru na Wydział Architektury PG.

 

Z uwagi na sytuację epidemiczną oraz odroczenie egzaminów maturalnych terminarz rekrutacji na studia na Politechnice Gdańskiej uległ zmianie. Nowy terminarz rekrutacji władze PG zatwierdziły w poniedziałek 4 maja, niedługo po uzyskaniu oficjalnej informacji na temat nowego harmonogramu egzaminów maturalnych (w tym roku odbędą się one w dniach 8-29 czerwca).

Najważniejsze informacje w nowym terminarzu rekrutacji na studia I i II stopnia na Politechnice Gdańskiej na rok akademicki 2020/2021 (nie dotyczy kierunku architektura):

 • Nabór na studia odbędzie się wyłącznie za pośrednictwem elektronicznych środków komunikacji.
 • Nabór rozpocznie się w pierwotnie planowanym terminie, tj. 11 maja. Został on jednak wydłużony do 17 sierpnia 2020 r. włącznie.
 • Publikacja wyników rekrutacji odbędzie się w poniedziałek 31 sierpnia 2020 r. o godz. 15:00.
 • Przez cały wrzesień (1-30.09) osoby przyjęte na studia będą miały czas na przesłanie uwierzytelnionych dokumentów potwierdzających ich kwalifikacje do podjęcia studiów.
 • Rozpoczęcie roku akademickiego 2020/2021 powinno nastąpić w planowym terminie, tj. w czwartek 1 października 2020 r., o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna w kraju.
 • Szczegółowy terminarz – TUTAJ.

 

Nowe zasady na architekturze

Nowe zasady i terminarz rekrutacji opracowano także dla kandydatów na kierunek architektura. W poprzednich latach kandydaci podchodzili do dodatkowego sprawdzianu predyspozycji do wykonywania zawodu architekta, który odbywał się na terenie Politechniki Gdańskiej. W tym roku, w związku z sytuacją epidemiczną, sprawdzian predyspozycji odbędzie się w formie zdalnej.

Dodatkowo, harmonogram rekrutacji na kierunek architektura różni się znacząco od pozostałych kierunków w ofercie edukacyjnej Politechniki Gdańskiej.

Najważniejsze zasady i harmonogram rekrutacji na kierunek architektura na Politechnice Gdańskiej na rok akademicki 2020/2021:

 • 11 maja 2020 r. – uruchomienie elektronicznego naboru
 • 22 lipca 2020 r. – ostatni dzień naboru
 • 23-28 lipca – sprawdzian predyspozycji do zawodu architekta:
  – przeprowadzany w formie zdalnej,
  – prace będzie trzeba przesyłać w wersji papierowej wraz z oświadczeniem o samodzielnym wykonaniu pracy,
 • 10 sierpnia – publikacja wyników sprawdzianu predyspozycji,
 • 31 sierpnia – ogłoszenie wyników rekrutacji,
 • 1-30 września – przesłanie uwierzytelnionych dokumentów potwierdzających inne kwalifikacje (poza sprawdzianem predyspozycji)                     kandydata do podjęcia studiów na PG.
 • 1 października – rozpoczęcie roku akademickiego
 • Szczegółowy terminarz rekrutacji na kierunek architektura – TUTAJ.

Z pełnym terminarzem i zasadami rekrutacji na studia I i II stopnia na Politechnice Gdańskiej na rok akademicki 2020/2021 – zarówno na kierunek architektura jak i na wszystkie pozostałe kierunki – można zapoznać się na dedykowanej stronie internetowej: pg.edu.pl/rekrutacja.

Fot. FB Politechnika Gdańska 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *