antoni_pawlicki_agnieszka_wiedlocha_abasadorzy_kampanii_bohateron_2017_fot_piotr_litwic

Pokaż Powstańcom Warszawskim, że pamiętasz!

Przyłącz się do akcji BohaterON. Powiedz „dziękuję” uczestnikom walk o stolicę. Jak możesz to zrobić? Wysyłając bezpłatną kartkę – tradycyjnie lub w wersji elektronicznej. Celem kolejnej edycji projektu BohaterON jest upamiętnienie i uhonorowanie Powstańców Warszawskich.

Pamięć o uczestnikach Powstania Warszawskiego oraz budowanie mostu między pokoleniami – to najważniejsze cele projektu BohaterON – włącz historię! Akcja powstała, by każdy zainteresowany mógł oddać indywidualny hołd ludziom walczącym o wolną Polskę oraz dowiedzieć się więcej o wydarzeniach z tamtych lat. W ten sposób ponownie są oni włączani do społecznej świadomości Polaków. Stąd też nazwa projektu: połączenie słów „bohater” i „ON”.

Kartki, listy lub laurki – zawsze od serca

 

 

magdalena_rozczka_i_wladyslaw_rosinski_ps_zapalka_bohateron

Na wysłanie pocztówki masz czas od 1 sierpnia do 2 października – dnia, w którym przed 73 laty zakończyło się Powstanie Warszawskie. To 63 dni Powstania Warszawskiego i 63 dni akcji BohaterON.

Bezpłatną papierową kartkę można odebrać w wybranych placówkach Poczty Polskiej oraz wybranych kolekturach LOTTO, w samolotach LOT na trasach średnio- i długodystansowych, w wybranych biurach sprzedaży LOT i LOT TRAVEL oraz w check-inach LOT na Lotnisku Chopina w Warszawie. Będzie również dostępna w Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum II Wojny Światowej oraz w czarnym namiocie kampanii Rakoobrona na plaży Śródmieście w Gdyni w dniach 14-20 sierpnia. Mapa punktów dystrybucji kartek znajduje się na stronie internetowej: www.bohateron.pl.

Historia w nowym wydaniu

W kampanii BohaterON ważnym elementem jest nie tylko pielęgnowanie pamięci o bohaterach Powstania, którzy wciąż są wśród nas. Równie istotną rolę odgrywa uświadamianie Polakom innej perspektywy tego patriotycznego wydarzenia: przybliżanie samych Powstańców, ich indywidualnych doświadczeń, marzeń i wspomnień.

taka_kartke_mozna_wyslac_od_1_sierpnia_do_2_pazdziernika_bohateron_2017_fot_piotr_litwic

Temu służy również ogólnopolski cykl seminariów dla nauczycieli oraz warsztatów edukacyjnych przeznaczonych dla szkół ponadpodstawowych. Organizatorzy – we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej – przeprowadzą w każdym województwie seminarium dla nauczycieli, przybliżając pedagogom sposoby na przystępny i ciekawy sposób rozmawiania z młodzieżą o Powstaniu Warszawskim i Polskim Państwie Podziemnym. W ramach specjalnych zajęć uczniowie z 240 szkół będą mogli poznać historię w nowym wydaniu.

Będą to nie tylko projekcje filmów, warsztaty czy wspólna gra w gry edukacyjne „Cenzura” lub „ZnajZnak”. Chcemy zaangażować nauczycieli i młodzież w opracowywanie własnych projektów związanych z akcją. Może to być zorganizowanie biegu, koncertu, specjalnego wydarzenia czy innych działań, do których włączą się zarówno uczniowie, jak i lokalna społeczność – mówi Agnieszka Łesiuk, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego projektu BohaterON.

Ambasadorami akcji zostali aktorzy grający główne role w serialu „Czas honoru”: Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Jakub Wesołowski i Maciej Zakościelny.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *