Piszesz wiersze? Wyślij je na konkurs!

Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich zaprasza licealistów i dorosłych do udziału w konkursie poetyckim dla debiutantów pt. „Jest u nas kolumna w Warszawie”.

 

W tym roku przypada 90. rocznica sprowadzenia do Polski prochów Juliusza Słowackiego. Tablica poświęcona poecie wisi w centralnym miejscu w hallu Domu Literatury. Z naszych okien widać kolumnę, o której pisał w jednym ze swoich najsłynniejszych wierszy „Uspokojenie”. W związku z tym Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Warszawie ogłasza konkurs na wiersz inspirowany twórczością lub życiorysem Juliusza Słowackiego.

Tytuł konkursu „Jest u nas kolumna w Warszawie”.

 

Regulamin Konkursu:

 

  1. Konkurs przeznaczony jest dla debiutantów.
  1. Wiersze na konkurs należy przesyłać do 15 maja 2017 roku TYLKO w formie elektronicznej na adres redakcji Kwartalnika Literackiego „Podgląd” redakcja@podglad.com.pl w temacie listu koniecznie musi być napisane „KONKURS – JULIUSZ SŁOWACKI”.
  1. Najlepsze trzy wiersze zostaną opublikowane w numerze 3/2017 Kwartalnika Literackiego „Podgląd”, a ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe.
  1. Skład jury: Piotr Müldner-Nieckowski, Anna Nasiłowska, Katarzyna Boruń-Jagodzińska, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Małgorzata Karolina Piekarska.
  1. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 21 maja 2017 około północy podczas Nocy Muzeów w Domu Literatury w Warszawie. Ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

 

***

Kwartalnik Literacki „Podgląd” jest pismem prestiżowym, gdyż publikują w nim jedynie członkowie Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. To organizacja skupiająca najlepszych polskich pisarzy i poetów założona po 1989 roku m.in. przez polskich noblistów Wisławę Szymborską i Czesława Miłosza. Stowarzyszenie liczy 800 członków, z czego ponad połowę stanowią członkowie Oddziału Warszawskiego.

Dostanie się w szeregi stowarzyszenia jest niezwykle trudne, gdyż komisja kwalifikacyjna składająca się z profesorów literatury skupionych wokół polskich uczeni oraz Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk jest surowa.

Kwartalnik Literacki „Podgląd” jest prenumerowany przez najważniejsze biblioteki naukowe w Polsce i za granicą. Jest też przedmiotem badań naukowców, literaturoznawców i językoznawców.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *