Palma warszawska – konkurs na reportaż!

„PALMA WARSZAWSKA. Drzewo poznania swojego i obcego” to konkurs na reportaż o spotkaniu kultur skierowany do początkujących reporterów. 
Realizowany jest w ramach programu edukacyjnego „Raj na ziemi”, który powstał z okazji 15-lecia istnienia Nagrody im. Beaty Pawlak.
Jednym z celów programu Raj na ziemi” jest promowanie nowych, młodych talentów reporterskich. Praca na zasadzie „Mistrz – Uczeń” jest bardzo inspirującym i praktycznym działaniem, które może w znaczniej mierze odkryć i rozwinąć nowy talent pisarski.
W drodze konkursu, przy współpracy między innymi z Dużym Formatem i Instytutem Reportażu, wyłonione będą 3 osoby (do 30 roku życia) w ciągu jednego roku.
W pierwszej kolejności Organizatorzy czekają na pomysły tekstów reporterskich na temat szeroko pojętej różnorodności: społecznej, kulturalnej, historycznej, której doświadczaliśmy lub doświadczamy w mieście Warszawa.
W drodze konkursu, przy współpracy między innymi z Dużym Formatem i Instytutem Reportażu wyłonione będą trzy najciekawsze pomysły. Następnie, ich autorzy wejdą w rolę Uczniów i przez dwa miesiące 2017 roku będą pracowali nad swoim tekstem z Mistrzyniami reportażu: Izą Klementowską, Katarzyną Surmiak-Damańską, Ewa Winnicką.
Najlepszy reportaż poznamy w październiku podczas tegorocznej gali wręczenia Nagrody im. Beaty Pawlak. Zostanie on opublikowany na łamach Dużego Formatu.
 Na adres halo@rajnaziemi.org należy przesłać pomysł na tekst (około 1 strony znormalizowanego maszynopisu – 1800 znaków). Zgłoszenia przyjmowane będą do 23 lipca.
Więcej informacji o programie i konkursie znajdziesz na: www.rajnaziemi.org
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *