Oto laureaci XI edycji Turnieju Wiedzy Psychologicznej

 

Lidia  Kowalska z Kielc, Patrycja Urbańczyk z Krakowa i Tomasz Osenkowski z Sanoka to zwycięzcy XI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, organizowanego przez redakcję miesięcznika „Charaktery”. Alicja Szałańska ze Szczecina otrzymała Nagrodę Specjalną Redaktora Naczelnego.

 

Wielki finał Turnieju Wiedzy Psychologicznej

Odbył się 30 marca w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie, jednak konkurs, do którego zgłosiło się około 2 tysiące uczniów z całej Polski, rozpoczął się kilka miesięcy wcześniej. Uczestnicy od października studiowali lektury turniejowe: wybrane artykuły publikowane na łamach „Charakterów”, książkę Ja i inni oraz zalecane artykuły odwołujące się do zagadnień zawartych w „Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych…”. Ich wiedza została sprawdzona podczas eliminacji on-line, które odbyły się 25–26 lutego.

 

102 osoby z najwyższymi wynikami zakwalifikowały się do wielkiego finału.

Był on podzielony na dwa etapy: pisemny, w formie testu, oraz ustny, z pytaniami z dwóch bloków tematycznych: „Co odbiera nam wolność – klasyczne eksperymenty” oraz „Psychologia i życie”. W ten sposób została wyłoniona trójka zwycięzców: Lidia Kowalska z Kielc, Patrycja Urbańczyk z Krakowa oraz Tomasz Osenkowski z Sanoka.

Otrzymają oni roczne stypendia ufundowane przez „Charaktery” w wysokości 3000 zł oraz – dzięki porozumieniu z Uniwersytetem Jagiellońskim – indeksy na stacjonarne studia magisterskie na kierunku psychologia w Instytucie Psychologii na Wydziale Filozoficznym UJ.

Z uwagi na niezwykle wysoki poziom przygotowania finalistów, Komisja Turnieju przyznała dodatkowe wyróżnienie – Nagrodę Specjalną Redaktora Naczelnego. Otrzymała ją Alicja Szałańska ze Szczecina. Ponadto wszystkie osoby zakwalifikowane do ustnej części finału otrzymały pakiety książek ufundowane przez Wydawnictwo Difin i Copernicus Center Press.

 

Dziesiątka finalistów Turnieju:

Aleksandra Łuczak z Kalisza, Barbara Janowska z Poznania, Tomasz Osenkowski z Sanoka, Inka Rusinek z Tarnobrzega, Bartosz Bors z Puław, Lidia Kowalska z Kielc, Alicja Szałańska ze Szczecina, Patrycja Urbańczyk z Krakowa, Agata Krużel z Mielca, Joanna Kliber z Kalisza.

Foto. Krzysztof Plebankiewicz

 

 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *