Olimpiada Wiedzy o Mediach – ważne info

Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego wraz z 16 wyższymi uczelniami na terenie kraju w bieżącym roku szkolnym już po raz piąty organizuje ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Mediach, w której uczestnikami są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Celem Olimpiady jest m.in.:

  1. Popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach w społeczeństwie, a zwłaszcza wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
  2. Promocja edukacji medialnej, świadomego odbioru i współuczestnictwa w komunikacji społecznej.
  3. Doskonalenie umiejętności samodzielnego dokonywania analiz i ocen dotyczących przekazów medialnych na podstawie posiadanych informacji.

 

Olimpiada ma charakter zawodów trójstopniowych. 

Pierwszy etap (szkolny) polegał na przygotowaniu przez uczestników samodzielniej pracy na temat podany przez Komitet Główny (eliminacje odbyły się we wszystkich szkołach w kraju).

Drugi etap – okręgowy etap w formie testu odbył się  w 16 uczelniach wyższych na terenie kraju, przy których powołane były Komitety Okręgowe.

Trzeci etap (centralny) będzie się odbywał w Uniwersytecie Warszawskim 15 i 16 marca 2019r.  III etap jest dwuczęściowy i ma formę testu i quizu z udziałem publiczności. Laureaci Olimpiady otrzymywać będą indeksy uprawniające do podjęcia studiów dziennikarskich, staże oraz cenne nagrody rzeczowe.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *