Ogólnopolski konkurs stypendialny dla uczniów szkół ponadpodstawowych   

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata ogłosiło kolejną edycję konkursu o stypendia do zagranicznych szkół w Wielkiej Brytanii i w Austrii na lata 2022-2024. Konkurs skierowany jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych urodzonych między 1 stycznia 2005 a 31 lipca 2006 r.

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata to organizacja działająca w Polsce od wielu lat. Co roku poprzez swój program stypendialny wysyła uzdolnionych polskich licealistów na dwuletnie stypendia do prestiżowych szkół prywatnych na całym świecie. Stypendium daje możliwość rozwijania swoich pasji oraz ułatwia późniejszą rekrutację na wymarzone studia. Wśród licznych absolwentów Towarzystwa znajdują się naukowcy, pisarze, nauczyciele, działacze społeczni czy przedsiębiorcy.

Stypendium to niepowtarzalna szansa dla uczniów szkół ponadpodstawowych, aby zmienić swoje życie i rozwijać się w wybranym kierunku. Dzięki wyjazdowi zyskałam niepowtarzalne doświadczenia, ale przede wszystkim sieć fantastycznych przyjaciół. Wśród absolwentów można zawsze znaleźć kogoś, kto służy radą prywatną lub zawodową. Wiem też, że w każdym miejscu na świecie znajdę znajomego, u którego mogę się zatrzymać. Stypendium dało mi wiele, dlatego po tylu latach wciąż jestem zaangażowana w organizację kolejnego konkursu – aby dać tę samą szansę kolejnym pokoleniom. – mówi Dominika Kampa, koordynatorka konkursu z ramienia Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata.

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata jest afiliowane przy międzynarodowej organizacji United World Colleges (UWC), która została niedawno nominowana do pokojowej Nagrody Nobla za promowanie pokoju na świecie poprzez edukację młodzieży.

Szczegółowe informacje o procesie rekrutacyjnym oraz ruchu UWC można znaleźć na stronie www.uwc.org.pl

Zapraszamy również na stronę Facebook Towarzystwa, gdzie na bieżąco można znaleźć relacje stypendystów ze szkół, jak również najnowsze osiągnięcia absolwentów: https://www.facebook.com/uwc.polska.tszs/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *