Ogólnopolski Konkurs Retoryczny – zostań mistrzem!

Jesteś uczniem liceum lub szkoły o profilu technicznym bądź zawodowym? To Ogólnopolski Konkurs Retoryczny jest dla Ciebie.

Konkurs organizuje Fundacja Akademia Retoryki. Jak podkreśla założyciel Fundacji Akademia Retoryki, dziennikarz, felietonista i wydawca Igor Zalewski, głównym celem przedsięwzięcia jest promocja wśród młodzieży mody na swobodne, ładne i efektowne mówienie po polsku.

„Organizujemy konkurs retoryczny z dwóch powodów: szlachetnego i praktycznego. Szlachetnego, bo boli nas to, co dzieje się z językiem polskim i chcemy zadbać o jego przyszłość. Praktycznego, bo sztuka publicznego przemawiania, to bardzo użyteczna umiejętność, która dzisiejszym licealistom przyda się na studiach i w karierze zawodowej” – mówi Zalewski.

Ogólnopolski Konkurs Retoryczny – zasady udziału 

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie karty zgłoszenia (znajdującej się na stronie internetowej Fundacji Akademia Retoryki) i przesłanie jej wraz z krótkim filmem ze swoim wystąpieniem na dowolny temat, na adres mailowy kontakt@akademiaretoryki.pl.

Termin nadsyłania prac mija 31 grudnia 2017.

Jury wybierze 10 najlepszych mówców, którzy wystąpią w finale.

Ogólnopolski Konkurs Retoryczny – co dalej?

Uczestnicy zakwalifikowani do finału ogólnopolskiego wygłoszą przed publicznością siedmiominutowe przemówienie na zadany temat (inny w każdej edycji konkursu). Wystąpienia oceniane będą przez siedmioosobowe jury przyznające nagrody. Główna nagroda to 10 tysięcy złotych. Finał będzie wydarzeniem, na którym pojawią się przedstawiciele Prezydenta RP i rządu oraz publiczność. Będzie on relacjonowany przez media ogólnopolskie.

Finał poprzedzony będzie warsztatami, w czasie których uczestnicy będą doskonalili swoje umiejętności i poszerzali wiedzę z zakresu retoryki, komunikacji i wystąpień publicznych. Zajęcia poprowadzą najlepsi specjaliści w dziedzinie wystąpień publicznych, retoryki, przemawiania i kultury mowy. Warsztaty przygotuje Akademia Retoryki.

 

Do wygrania nagrody finansowe:
I miejsce: 10.000 zł
II miejsce: 5.000 zł
III miejsce: 3.000 zł

Ogólnopolski Konkurs Retoryczny – dlaczego warto?

Ten konkurs zachęca do dbałości o ojczysty język. Uczy sztuki dyskusji i skutecznej argumentacji. I pokazuje, że umiejętności krasomówcze pomagają w realnym życiu. Bo nawet twórca startupu musi przekonać potencjalnego inwestora, że jego pomysł ma sens. Jeśli nie będzie tego potrafił, przegra.

Konkurs objęła patronatem Minister Edukacji Narodowej.

Partnerem Głównym jest PKO Bank Polski. Pozostali sponsorzy to Fundacja PZU i firma GetBack. Medialni patroni Konkursu to: TVP 1, TVP Kultura, Program Trzeci Polskiego Radia, tygodnik Gość Niedzielny, dwumiesięcznik Cogito.

Wszystkie informacje o Ogólnopolskim Konkursie Retoryki znajdują się na stronie internetowej Akademii Retoryki Igora Zalewskiego: http://akademiaretoryki.pl

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *