Odysseus II – konkurs dla fanów Kosmosu!

Odysseus II to międzynarodowy konkurs o tematyce związanej z badaniami kosmicznymi. Realizowany jest w ramach programu Horyzont 2020 przez konsorcjum 14 europejskich instytucji: między innymi przez Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk. Skierowany jest do uczniów i studentów w wieku od 7 do 22 lat.

Prowadzony jest w 3 etapach: krajowym, regionalnym, i międzynarodowym, we wszystkich 24 oficjalnych językach narodowych Unii Europejskiej. Finaliści konkursu mogą wygrać atrakcyjne nagrody.
Między innymi: Wyjazd do Portu Kosmicznego w Gujanie Francuskiej, staże w Europejskiej Agencji Kosmicznej, skomputeryzowany teleskop, i-pad air z zestawem cyfrowych książek.

Co trzeba zrobić

  • Uczestnicy, od 7 do 13 lat, tworzą dzieła artystyczne nawiązujące do tematyki konkursowej.
    Starsi uczniowie, od 14 do 19 lat, realizują projekty badawcze w zespołach 2 – 3 osobowych Studenci w wieku od 17 do 22 lat, realizują projekty badawcze samodzielnie lub w parach.
  • Udział w konkursie jest bezpłatny. Koszty podróży na finał i półfinał, uczestników i opiekujących się nimi nauczyciela są pokrywane przez organizatora.

Ostateczny termin nadsyłania prac to 31 marca.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć w załączonych plikach i na
stronie konkursu: www.odysseus-contest.eu/pl

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *