Co nowego proponuje Uniwersytet Warszawski?

W najbliższej rekrutacji UW przygotował kilka nowych kierunków: antropozoologię, bezpieczeństwo wewnętrzne w języku angielskim oraz historię i kulturę Żydów.

Kandydaci na studia na Uniwersytecie Warszawskim mogą wybierać spośród ponad 100 kierunków studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Wśród nich jest ponad 20 programów prowadzonych po angielsku. Co roku UW ma dla maturzystów kilka nowości. W roku akademickim 2017/2018 będą to:

 

  • antropozoologia na Wydziale „Artes Liberales”, studia I stopnia, stacjonarne – kierunek powstał przy współpracy naukowców z Wydziału Biologii, Wydziału Psychologii i WAL, studenci będą zdobywać wiedzę o relacjach ludzko-zwierzęcych w kontekście nauk humanistycznych, społecznych i przyrodniczych, m. in. z zoologii, zoopsychologii oraz filozofii i etyki,
  • Undergraduate Programme in Internal Security (bezpieczeństwo wewnętrzne), studia w języku angielskim na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, studia I stopnia, stacjonarne – studenci będą poznawać zagadnienia społeczne i prawne, które pozwolą im analizować zjawiska dotyczące bezpieczeństwa w skali globalnej, państwowej, regionalnej i lokalnej,
  • historia i kultura Żydów na Wydziale Historycznym, studia II stopnia, stacjonarne – do tej pory studia te były prowadzone tylko na I stopniu, studenci dowiedzą się, jak badać i opisywać dzieje i kulturę Żydów polskich.

 

Oprócz trzech nowych kierunków Senat UW zatwierdził w ostatnim czasie specjalność Undergraduate Programme in Political Science na kierunku politologia. Są to studia stacjonarne I stopnia prowadzone w języku angielskim na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych.

Źródło: Uniwersytet Warszawski

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *