Nowe studia: malarstwo i projekty interdyscyplinarne

Na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach powstały studia: malarstwo i projekty interdyscyplinarne, które pozwolą zdobyć wykształcenie w zakresie współczesnych koncepcji malarstwa i zastosowań form malarskich z wykorzystaniem różnych technologii. Tu nauczysz się wszystkiego, co wiąże się ze sztukami projektowymi lub filmowymi.

Malarstwo i projekty interdyscyplinarne

Program zajęć pozwala  studentowi samodzielnie tworzyć indywidualną ścieżkę studiowania. Ma on do wyboru trzy warianty pracy dyplomowej. Od pierwszego roku można wybierać pracownie dodatkowe. Na drugim roku są to pracownie malarstwa i rysunku o określonym profilu, projekty interdyscyplinarne (łączące malarstwo z witrażem, ceramikę z malarstwem i działaniami przestrzennymi, fotografię z filmem i wideoinstalacją, multimedia z działaniami performatywnymi i instalacją).

 

Jak wygląda rekrutacja?

Etap I – przegląd i ocena teczek z pracami:

Przegląd odbywa się w obecności kandydata. Teczka powinna zawierać do 20 prac plastycznych o różnorodnej tematyce, stanowiących dotychczasowy dorobek kandydata. Można dołączyć portfolio.

Ocena: od 1 do 10 punktów; ocena pozytywna: od 4 do 10 punktów.

Etap II – egzamin praktyczny:

  1. Egzamin z rysunku – studium postaci ludzkiej – 5 godz. (format: 100×70 cm, technika do wyboru: ołówek, węgiel lub sepia).
  2. Egzamin z malarstwa – martwa natura – 3 godz. (format: minimum 30×40 cm, maksimum 100×100 cm, dowolna technika malarska: olej, akryl, tempera, gwasz, dowolne podobrazie: płótno, papier, sklejka, deska, płyta).

Ocena: od 1 do 20 punktów; ocena pozytywna: od 7 do 20 punktów.

Negatywny wynik na którymkolwiek etapie  dyskwalifikuje kandydata.

Kandydat na studia zobowiązany jest złożyć w sekretariacie Instytutu Sztuki, odpowiednie Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia studiów na tym kierunku przed przystąpieniem do egzaminów.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *