„NIEPRZECIĘTNI” – zgłoś się do plebiscytu młodych

Radiowa Czwórka już tylko do 18 kwietnia czeka na zgłoszenia kandydatów do tytułu Nieprzeciętny 2021. Plebiscyt Czwórki skierowany jest do młodych, pozytywnych ludzi, którzy mają ponadprzeciętną energię do realizacji swoich planów i marzeń.

Bardzo prosty formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Czwórki może wypełnić każdy – sam zainteresowany, ale również jego znajomi, przyjaciele, rodzina lub nawet osoby niezwiązane z kandydatem, jeśli uważają, że jego działalność zasługuje na miano Nieprzeciętnego.

To ostatnie dni nadsyłania zgłoszeń do plebiscytu „Nieprzeciętni”. Spośród wszystkich kandydatur, które napłyną do niedzieli 18 kwietnia włącznie, kapituła konkursu pod przewodnictwem Hanny Dołęgowskiej, Dyrektor – Redaktor Naczelnej Czwórki, wybierze 10 finalistów.
– Dla mnie ten Plebiscyt to czysta radość. To jest coś niezwykłego, że Nieprzeciętnych ludzi jest tak wielu, a ta Nieprzeciętność może mieć tak różnorodne przejawy – że są to naukowcy, twórcy, młodzi artyści, ale też bardzo dobrzy uczniowie, społecznicy. Nie ma absolutnie, poza kategorią wiekową, żadnych ograniczeń. Te zgłoszenia, które do nas przychodzą, to pokazują – mówi Hanna Dołęgowska. Jak podkreśla przewodnicząca kapituły, Nieprzeciętność może przybrać różnorodny wymiar. Do plebiscytu zgłaszają się nie tylko ludzie z dużych miast, wybitni w czymś albo reprezentujący niezwykłe pasje. Często to osoby z mniejszych środowisk, zdeterminowani i chcący podnieść poziom
artystyczny swój i rzemiosła, którym się zajmują. – Zapadł mi w pamięć chociażby chłopak, który z drewna robi pióra wieczne. Można pomyśleć, że to drobna, mała pasja, ale to do jak wysokiego poziomu została ona doprowadzona, stanowi naprawdę coś niezwykłego – dodaje Hanna Dołęgowska.
W tym roku w jury zasiadają także: Arkadiusz Andrejkow – Nieprzeciętny 2020, twórca murali, streetartowiec, autor projektu Cichy Memoriał; Konrad Dąbrowski – dziewiętnastolatek ścigający się w rajdach cross country na motocyklu, Mistrz Polski Juniorów w Cross Country 2020; Paulina Górska – promotorka ekologicznego stylu życia, ekoaktywistka, pasjonatka CSR; Michał „Majki" Kowalski –
wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, współzałożyciel grupy Myasta, która zwyciężyła w czwórkowym konkursie „Wydaj płytę z Będzie Głośno!"; Janek Paszkowski – najmłodszy uczestnik pierwszej edycji programu Master Chef, autor trzech książek kucharskich, felietonista; Łukasz Polikowski – prowadzący jeden z największych w Polsce kanałów o psychologii w serwisie YouTube – Człowiek Absurdalny; Izabela Sopalska-Rybak – założycielka i prezeska Fundacji Kulawa Warszawa, trenerka, działaczka społeczna.
Zgłoszenia do „Nieprzeciętnych” można nadsyłać do 18 kwietnia za pomocą formularz a na stronie internetowej Czwórki lub drogą mailową na adres nieprzecietni@polskieradio.pl . Spośród wszystkich kandydatur, kapituła plebiscytu wybierze 10 finalistów i ogłosi ich nazwiska 17 maja. W drugim etapie konkursu, od 17 maja do 13 czerwca, to słuchacze będą mogli głosować na swojego faworyta poprzez stronę czworka.online . Wyniki głosowania poznamy podczas finałowej gali zaplanowanej na 24 czerwca.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *