Ale news! DROGA MLECZNA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Filip Michalski, student II roku informatyki stosowanej i systemów pomiarowych Uniwersytetu Wrocławskiego, stworzył wizualizację Drogi Mlecznej, która umożliwia wirtualną podróż w kosmos.

Przez miesiąc Filip codziennie pracował nad swoim projektem MilkyWay3D co najmniej siedem godzin. Dużo czytał o Drodze Mlecznej, Układzie Słonecznym; poznawał właściwości gwiazd, w tym ich kolorystykę.18_filip-michalski

Efekt? Finalna wersja Filipa wizualizacji Drogi Mlecznej zdobyła I nagrodę w konkursie FizBit na Wydziale Fizyki i Astronomii UWr. Zaprezentowano ją też podczas 22. Międzynarodowej Konferencji o Technologiach Web 3D w Brisbane w Australii.

– Projekt MilkyWay3D kieruję do pasjonatów, amatorów astronomii – mówi FilipMichalski. – Można z niego korzystać w szkołach średnich.

By rozpocząć eksplorację kosmosu, wystarczy komputer z dostępem do internetu. Do wirtualnej rzeczywistości możesz przenieść się również za pomocą smartfonu, wchodząc na stronę i wybierając ikonkę gogli w menu (potrzebne są okulary 3D).

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *