Na Politechnice Wrocławskiej rekrutacja na ostatniej prostej

Czy wiesz, że na szesnastu wydziałach Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy wybierać można spośród 61 różnorodnych kierunków.

W tym roku dla kandydatów na studia stacjonarne I stopnia przygotowano ponad 6,3 tys. miejsc, a na studia stacjonarne II stopnia 345 miejsc. Z kolei na osoby zainteresowane studiami niestacjonarnymi czeka blisko 950 miejsc (w tym ponad 600 na studia I stopnia).

Zainteresowanie studiami na naszej uczelni jest ogromne – obecnie w systemie rekrutacyjnym zarejestrowało się ponad 12,5 tys. osób. Ogłoszenie wyników nastąpi 9 lipca. Drugi nabór rozpoczniemy 14 lipca.

Obecnie największym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszą się Architektura, Informatyka na Wydziale Informatyki i Zarządzania, Budownictwo oraz Informatyka na Wydziale Elektroniki.

– Ciekawym wyborem może być także Mechatronika na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Są to studia interdyscyplinarne, których program obejmuje wiedzę m.in. z zakresu mechaniki, elektroniki i informatyki. Studenci będą mieli okazję zapoznać się nie tylko z dynamicznie rozwijającymi się dziedzinami nauki i techniki, lecz także otrzymać wszechstronną wiedzę podstawową. Pozwoli im to swobodnie poruszać się na wymagającym rynku pracy – mówi Anetta Stypułkowska, szefowa Działu rekrutacji PWr.

Studiami, które w znacznym stopniu zwiększają szanse absolwentów na rynku pracy, są także te, na których zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Szczególną uwagę należy zwrócić na kierunek Inżynieria Elektroniczna i Komputerowa na Wydziale Elektroniki, który łączy wiedzę z zakresu tradycyjnej elektroniki z informatyką oraz automatyką i robotyką.

– Polecamy także Mechanikę i Budowę Maszyn na Wydziale Mechanicznym. Kierunek ten przygotowuje absolwentów do pracy inżynierskiej w zakresie projektowania i konstruowania oraz eksploatacji maszyn. Daje on solidne podstawy do podjęcia pracy w każdym sektorze przemysłu i usług, dlatego absolwentów można spotkać m.in. w zakładach przemysłu maszynowego i motoryzacyjnego, urządzeń gospodarstwa domowego, przetwórstwa tworzyw sztucznych, w bazach transportowych i w przemyśle hutniczym i stoczniowym – dodaje Anetta Stypułkowska.

Obecnie na Politechnice Wrocławskiej studiuje ok. 28 tys. studentów. W ubiegłym roku najpopularniejszym kierunkiem okazała się Informatyka w języku angielskim na Wydziale Informatyki i Zarządzenia. O jedno miejsce walczyło tam ponad dziesięciu chętnych.

Dlaczego warto wybrać Politechnikę Wrocławską? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w nowym filmie promocyjnym uczelni:https://www.youtube.com/watch?v=pmBbgJCcPr0

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *