„Mr. Gaga” – genialny dokument o tańcu współczesnym?

„Ruch jest sposobem rozumienia siebie. Kto uważnie wsłucha się w swoje ciało, przekroczy swe ograniczenia” – mówił Ohad Naharin, znany na całym świecie choreograf, wieloletni szef najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – BatshevaDance Company. To on jest głównym bohaterem dokumentu „Mr. Gaga”, który stał się niemalże w dniu premiery, filmowym „must have” fana tańca współczesnego. Dlaczego? Bo pomaga zrozumieć, jak bardzo nasze ciało i ruch są związane z naszymi emocjami.

„Mr. Gaga” to efekt ośmioletniej podróży Heymanna z kamerą, który podąża z nią śladami Naharina i zespołu. Film jest historią ewolucji tego artysty jako tancerza, twórcy i człowieka.

Widzimy obrazki z jego życia prywatnego, prób zespołu i zajęć z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GAGA, która uczy jak wyrażać swoje emocje poprzez taniec.

Jak powiedział reżyser o swoim bohaterze: „Naharin jest ciężkim orzechem do zgryzienia, to bardzo skomplikowany i pełen sprzeczności charakter, co czyni go fascynującym tematem filmu dokumentalnego”. Warto się o tym przekonać:)

 

„MR. GAGA”

Reżyseria i scenariusz: Tomer Heymann

Gatunek: dokument

Grają w kinach od: 17 marca

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *