Menadżer kultur mniejszościowych – nowość na Uniwersytecie Opolskim

Menadżer kultur mniejszościowych – to nowy kierunek studiów, który zostanie uruchomiony na Uniwersytecie Opolskim.

Powstanie w ramach Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Opolskiego. W jego utworzenie zaangażowało się Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim (TSKN). Zgodnie z zawartym porozumieniem, strony będą udzielać sobie wzajemnego wsparcia m.in. w organizacji konferencji, seminariów oraz przy organizacji staży i praktyk.

 

Pierwsi studenci nowej specjalności mogą rozpocząć naukę już w roku akademickim 2017/2018. Kierunek mogą wybierać zarówno członkowie mniejszości, jak i inne osoby zainteresowane tą problematyką. Absolwenci tej specjalności – dzięki wiedzy o wielokulturowości – będą przygotowani do pracy w organizacjach pozarządowych, instytucjach kulturalnych, mediach czy samorządach.

 

Program specjalności łączy elementy nauk humanistycznych, społecznych, ekonomicznych i prawnych. Szczególny nacisk będzie położony na kształcenie specjalistów zorientowanych w dziedzictwie regionu śląskiego – w kulturze mniejszości żyjących na Śląsku oraz w dziedzinie funkcjonowania instytucji kultury i ich promocji, podstaw komunikacji społecznej i międzykulturowej. Specjalność oferuje rozszerzone kursy języków niemieckiego i czeskiego oraz możliwość nauki jeszcze innych języków obcych.

 

Źródlo: PAP – Nauka w Polsce, Marek Szczepanik

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *