Jak wygląda życie książkoholiczki?

Dominika Emilia Lewandowska znana jest nie tylko booktuberom, ale i wszystkim innym książkomaniakom jako Life by Bookaholic. To ona z zawadiackim uśmiechem i książką
w ręku prowadzi kanał pokazujący życie książkoholiczki.

Działalność Dominiki w sieci obserwuję od roku. Niejeden raz zastanawiałam się, czy miłość do książek towarzyszy jej od najmłodszych lat czy też pojawiła się pod wpływem konkretnego wydarzenia. Nie mogłam jej o to nie zapytać. A co mi odpowiedziała?

– Kochana, ja przeczytałam może dwie lektury w swoim życiu. Jedną z nich byli „Chłopcy z placu broni”,
bo rodzice siedzieli nade mną, żebym to czytała – odpowiada Dominika Emilia Lewandowska. – Książka
mi się spodobała, ale zmuszanie do czytania za pomocą lektur szkolnychj uż nie. Zawsze w szkole zawsze potrafiłam się wybronić na lekcjach, czytając tylko fragmenty i streszczenia, bo „mam gadane”, więc nikt
nie zorientował się, że moja wiedza na temat danej książki jest nikła.

Narodziny książkoholiczki
– Któregoś sierpniowego dnia w 2013 roku czekałam na wizytę u dentysty, a że mnie to stresuje, poszłam
do Empiku – opowiada Dominika.
– Na półce z polecanymi książkami była powieść „Hopeless”. Miała piękną okładkę, jej tytuł wkomponowano w rękę mężczyzny jako tatuaż. Przeczytałam opis książki, kilka stron i ją kupiłam. Nie mogłam się od tej powieści oderwać, do tego momentu nie wiedziałam, że czytanie może być tak przyjemne. I od tej jednej książki, która wpisuje się w gatunek new adult, wpadłam w nałóg… czytania książek. Przeczytałam wszystkie powieści z tego gatunku… Rodzice nie mogli się nadziwić, ile czytam, a przede wszystkim ile wydaję na książki. Nie oszukujmy się, jak ktoś nie ma dobrze zaopatrzonej biblioteki w mieście, to wydaje fortunę na książki albo co gorsza, ściąga nielegalne pliki ze stron www.

(…)

Blogosfera dała wiarę w siebie
– Kanał pozwolił mi poznać naprawdę świetnych ludzi, w tym przyjaciół na całe życie, znajomych, autorów, osoby pracujące w wydawnictwach… Uwielbiam ich wszystkich! Ale dzięki temu, co robię w internecie przede wszystkim bardziej uwierzyłam w siebie – zapewnia blogerka.

Aneta Kunowska

 

Cały tekst o Dominice, czyli Life by Bookaholic, przeczytasz w nowym wydaniu „Cogito”. 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *