Licealiści – najlepsi retorycznie:)

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego już za nami. Pierwsze miejsce i nagrodę 10 000 złotych zdobyła Aleksandra Korzec z Sosnowca. Drugie miejsce i 5000 złotych – Jakub Czerski z Warszawy. 3 miejsce i 3000 Maciej Kurkowski z Gdyni.

Temat wystąpienia finałowego brzmiał: Najważniejszy wynalazek XXI wieku. 

O czym mówili laureaci?
Aleksandra Korzec

  1. miejsce i nagroda 10 000 zł

17 lat, mieszka w Będzinie
szkoła – IV LO z oddz. dwujęz. im. Stanisława Staszica
Ola za temat swojego przemówienia wybrała sztuczne organy, postanawiając przekonać wszystkich, że to właśnie życie – możliwość jego przedłużenia – jest najważniejszym wynalazkiem XXI wieku. W swoim przemówieniu Ola pokazała, że o rzeczach ważnych, o których przecież już tylu mówiło, można mówić dalej.

 

Jakub Czerski

  1. miejsce i nagroda 5 000 zł

17 lat, mieszka w Warszawie
szkoła – XXVII LO im. Tadeusza Czackiego

Kuba podszedł do tematu bardzo ciekawie. Przedstawił miłość jako wartość uniwersalną, za którą gonią wszyscy, która jest spiritus movens wszystkiego, co w życiu podejmujemy. Co za tym idzie – przekonywał słuchaczy, że to… portale randkowe, przez które już tak wielu znalazło miłość na całe życie, są najważniejszym wynalazkiem naszego stulecia.

 

Maciej Kurkowski

3. miejsce i nagroda 3 000 zł

19 lat, mieszka w Gdyni
szkoła – III LO im. Marynarki Wojennej RP

Przemówienie Maćka było przewrotne i zaskakujące… Podchodząc do tematu od zupełnie innej strony niż wszyscy, pokazywał słuchaczom, że Segway – z pozoru najbardziej nieudany wynalazek XXI wieku – jest w istocie tym, za którego przyczyną najwięcej się nauczyliśmy. Krótko mówiąc – błędy Segwaya potrafiliśmy przekuć w rady na przyszłość i stworzyć o wiele więcej o wiele lepszych udogodnień życia codziennego.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *