Laureatami Olimpiady Cyfrowej zostali licealiści w Krakowa, Gdyni i Wronek

Przez cały weekend (20-21.04.2018) licealiści z całego kraju walczyli o tytuł laureata Olimpiady Cyfrowej, ogólnopolskiego konkursu kompetencji medialnych i cyfrowych. Finałowa dwudziestka została wyłoniona spośród ponad trzech tysięcy uczestników. Motywem przewodnim Olimpiady było kreatywne korzystanie z mediów. Na zawody finałowe złożył się egzamin pisemny, praca indywidualna nad scenariuszem zajęć o pluralizmie mediów oraz prezentacje przed Komitetem Głównym Olimpiady.

Zwycięzcą został Albert Lewandowski z VIII LO w Krakowie. Drugie miejsce zdobył Hubert Oleksiak z VI LO w Gdyni, a III Maciej Kaszkowiak z Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach. Wszyscy otrzymali m.in. indeksy na studia w Collegium Civitas.

Olimpiada jest konkursem interdyscyplinarnym, zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

olimpiada-cyfrowa_finalisici-podczas-pracy_fot-barbara-wojcik

Celem Olimpiady jest…

…kształtowanie świadomych użytkowników i twórców mediów cyfrowych. W trakcie konkursu sprawdzane są kompetencje medialne i cyfrowe młodych ludzi: ich zdolność do krytycznego odbioru informacji i rozumienie języka mediów, sprawność w dbaniu o swoje bezpieczeństwo w sieci. Świadomi użytkownicy są kreatywni, potrafią tworzyć komunikaty z użyciem nowoczesnych narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy. Dostrzegają i rozumieją prawne i ekonomiczne aspekty działania mediów, a także w przemyślany sposób kształtują swój wizerunek i relacje w internecie.

olimpiada-cyfrowa_zwyciezca-albert-lewandowski_fot-barbara-wojcik

Organizatorem Olimpiady jest fundacja Nowoczesna Polska, która od ponad dekady wzmacnia kompetencje medialne i cyfrowe Polaków. Głównym partnerem merytorycznym jest Collegium Civitas.

Patronat honorowy: Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Szerokie Porozumienie na rzecz umiejętności cyfrowych w Polsce, NASK, Koalicja Edukacji Medialnej i Cyfrowej.

Partnerzy: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Evens, Fundacja Orange, Fundacja Panoptykon, Fundacja Piąte Medium, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, IEMiD – UKSW, Akademia Leona Koźmińskiego.
Patroni medialni
: IT Szkoła, Ogólnopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Edukator Medialny, Radio Kampus, OCDN.

Patron technologiczny: 
ICM

Projekt finansowany
 jest ze środków Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Kultury
 i Dziedzictwa Narodowego


Więcej informacji na stronie Olimpiady: http://olimpiadacyfrowa.pl/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *