– W pobudzeniu kreatywności świetne jest rozwiązywanie łamigłówek, krzyżówek i sudoku, których ogrom można znaleźć w Internecie, jak i w tradycyjnych kioskach – komentuje Dawid Łasiński, znany jako „Pan Belfer – nauczyciel z Internetów”.

Dobrym pomysłem jest też gra na instrumencie, nawet jeśli uzdolnienia muzyczne są niewielkie. Zakup gitary, ukulele czy fletu to nie jest duży wydatek, a w intrenecie nie brakuje nagrań i aplikacji, które uczą „muzykowania” od podstaw. Naukowcy z Uniwersytetu Vanderbilt odkryli tymczasem, że gra na instrumentach muzycznych pobudza mózg do myślenia obiema półkulami naraz, co rozwija pomysłowość.

Równie dobrą opcją na pobudzenie kreatywności jest tworzenie niesztampowych treści i udział w konkursach internetowych, które polegają na przykład na robieniu zdjęć czy nagrywaniu filmików. W tym wypadku mamy coś godnego polecenia – wyzwanie organizowane w ramach programu edukacyjnego WINIARY „Gotuj się na zmiany”. Akcja polega na opublikowaniu zdjęcia pt. „W zdrowym ciele zdrowy uczeń” na swoim profilu na Instagramie i oznaczeniu go #gotujsienazmiany. Możesz zinterpretować hasło w dowolny sposób – nie ma żadnych ograniczeń. Do wygrania jest 50 zestawów ciepłych, stylowych par skarpet zaprojektowanych specjalnie dla programu „Gotuj się na zmiany”.

Podejmij wyzwanie! Bądź kreatywny!

87% nauczycieli i 77% rodziców twierdzi, że metody nauczania, które pobudzają kreatywność w procesie uczenia się, przynoszą większe korzyści uczniom. Mogłoby się wydawać, że rosnące znaczenie technologii zapewni dzieciom bardziej pomysłowe metody przyswajania wiedzy, jednak w praktyce większość z nich spędza całe dnie na tradycyjnych lekcjach, które nie sprzyjają twórczemu myśleniu(1)

(1)https://www.gallup.com/education/267449/creativity-learning-transformative-technology-gallup-report-2019.aspx

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes