Konkurs „Sprzeciw!” – dla ciebie, jeśli zdajesz na prawo! 

Pragniesz spróbować sił podczas symulacji procesu przed sądem powszechnym? Weź udział w konkursie, który organizuje Wydział Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. To inicjatywa, która pozwoli uczniom szkół ponadgimnazjalnych wcielić się w rolę uczestników procesu: stron, profesjonalnych pełnomocników i świadków.

Podczas symulacji procesowych rozgrywających się salach, będziesz mógł zaprezentować swoją wiedzę na temat przepisów prawa, wykazać się sztuką argumentacji i szybkością reakcji – tym, co cechuje każdego dobrego prawnika.

I etap konkursu – wraz ze zgłoszeniem chęci wzięcia udziału w konkursie, na tym etapie uczestnicy rozwiązują kazusy zamieszczone na stronie internetowej organizatora (rozwiązania należy przesłać do dnia 21 kwietnia 2017 roku). Prace będą oceniane pod kątem stanu wiedzy uczestników z zakresu obowiązujących przepisów, logicznego rozumowania oraz umiejętności przedstawiania argumentów i wyrażania zajętego stanowiska. Do II etapu konkursu zakwalifikowane zostanie osiem szkół, które prześlą najlepsze prace zgłoszeniowe (uczestnicy zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu się do II etapu do dnia 5 maja 2017 roku).

II i III etap konkursu – na tym etapie konkursu każda z 8 półfinałowych drużyn weźmie udział w symulacjach procesowych, które odbędą się 22 maja 2017 r. w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Etap II konkursu rozpocznie się od uroczystego powitania w jednej z sali Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie przy ul. Spokojnej 1 w Lublinie (gmach Collegium Iuridicum) o godzinie 8.30. Po powitaniu uczestników zostaną przeprowadzone symulację wg wylosowanej kolejności. Każda ze szkół będzie brała udział w dwóch procesach, dzieląc swoją drużynę na dwie strony procesowe. Po przeprowadzeniu wszystkich symulacji każda ze szkół zostanie bezzwłocznie poinformowana o sumie otrzymanych punktów oraz o swojej pozycji w rankingu. Dwie szkoły, które w sumie zdobędą najwięcej punktów przechodzą do etapu III konkursu – finału. Na tym etapie konkursu zostanie przeprowadzony tylko jeden proces pomiędzy zwycięskimi drużynami. Po zakończeniu finału nastąpi uroczystość rozdania nagród.

Organizatorzy zapewniają wydanie imiennych certyfikatów uczestnictwa w konkursie oraz lunch.

Zajrzyj na http://konkurssprzeciw.pl

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *