Polecamy!!! Konkurs „#cojaczytam”

Już po raz trzeci Wolne Lektury i Fundacja Nowoczesna Polska zapraszają uczniów, nauczycieli, wychowawców i bibliotekarzy do wzięcia udziału w konkursie #cojaczytam!

Lubicie czytać książki i chcecie zachęcać innych do czytania? Zaplanujcie i przeprowadźcie kampanię promującą czytelnictwo w Waszej szkole, bibliotece lub w innym miejscu. Spróbujcie przekonać innych, że czytanie to nie nieprzyjemny obowiązek, ale fajna zabawa!

Konkurs skierowany jest do uczniów i uczennic w wieku 9-19 lat będących uczniami jednej szkoły lub innej placówki oświatowej bądź czytelnikami jednej biblioteki. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu kampanii w atrakcyjny sposób promującej czytelnictwo w najbliższym otoczeniu.

 

W związku z panującą epidemią zachęcamy, aby działania konkursowe przenieść do Internetu i wykorzystać właściwie nieograniczone możliwości nowych technologii, które w XXI wieku są tak samo skuteczne w promowaniu czytelnictwa, jak spotkania osobiste. Zachęcamy do organizowania na przykład spotkań czytelniczych online, nagrywania podcastów czy organizowania konkursów na najciekawsze zdjęcie z książką. Bez wychodzenia z domu również można w ciekawy sposób promować czytelnictwo, a być może przy okazji posiąść nowe umiejętności związane z wykorzystanie nowych technologii i internetu.

 

Uczniowie mogą użyć różnych metod i sposobów – mogą to być podkasty, memy i inne działania w mediach społecznościowych, filmiki zamieszczane na Youtube lub opublikowane w innych serwisach, plakaty, flashmoby, przedstawienia, ulotki, konkursy. Możliwości jest bardzo wiele i ogranicza je tylko wyobraźnia. Uczniowie mają inny pomysł na kampanię? Śmiało, niech go zrealizują i zgłoszą do konkursu! Należy jedynie pamiętać, że kampania musi być promowana w serwisach społecznościowych (np. Facebook, Instagram, Twitter, TikTok i inne), a w publikowanych postach na jej temat trzeba używać dwóch hasztagów: #cojaczytam i #wolnelektury. W trakcie tworzenia i przeprowadzania kampanii zespoły muszą przygotować dokumentację (np. zdjęcia, opisy, linki do postów w serwisach społecznościowych, filmiki, podkasty i inne materiały), którą następnie trzeba przesłać wraz ze zgłoszeniem konkursowym.

 

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej Wolnych Lektur. Wszelkie pytania prosimy kierować pod adres konkurs@nowoczesnapolska.org.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *