Konkurs Capture The Flag „153+1” – dla pasjonatów informatyki

Konkurs odwołuje się do popularnej formuły Capture The Flag. Powstał z myślą o młodych pasjonatach informatyki, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności i lepiej poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to międzynarodowe eliminacje, drugi – wielki finał z udziałem 10 najlepszych drużyn z każdego państwa.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Uczestnicy konkursu będą musieli zmierzyć się z zagadkami kryptograficznymi, zadaniami dotyczącymi bezpośrednio tematyki związanej z aplikacjami www, przejmowaniem kontroli nad usługami oraz inżynierią wsteczną oprogramowania.

W konkursie mogą wziąć udział dwuosobowe zespoły oraz pojedynczy uczniowie. Zgłoszenia dokonuje nauczyciel lub opiekun prawny, korzystając z formularza dostępnego się na stronie https://www.153plus1.eu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 5 listopada br.

Pierwszy etap potrwa od 6 do 20 listopada 2020 r. i zostanie przeprowadzony w formule on-line. Drugi etap, czyli finał konkursu, jest planowany na 3-4 grudnia i odbędzie się w formie stacjonarnej w Polsce.

Nagrody

Na zwycięskie drużyny czekają atrakcyjne nagrody finansowe (I miejsce – 10 000 zł, II miejsce – 5 000 zł, III miejsce – 2 500 zł).

Regulamin konkursu: https://www.153plus1.eu/.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *