KONKURS – do wygrania letni kurs w uczelni artystycznej w Londynie!

Pochwal się swoimi pracami, opisz je w języku angielskim i wygraj letni kurs w jednej z najlepszych uczelni artystycznych w Londynie!

Warszawskie liceum Akademeia High School (AHS), wspólnie z Medusa Group oraz Studio Rygalik zorganizowało konkurs z myślą o uczniach w wieku 14 – 17 lat, którzy swoją przyszłość chcieliby związać z kierunkami artystycznymi. akademeia_konkurs-postyfb_2-2-1 Zwycięzca konkursu otrzyma voucher na letni kurs w wybranej przez siebie uczelni w Londynie: The Bartlett School of Architecture (UCL) lub Central Saint Martins (UAL) Nagrody dodatkowe to 4 miejsca na kursie Art/Design/Architecture, organizowanym przez STORE SUMMER SCHOOLS w Warszawie.

W ramach tego samego konkursu, autorzy najlepszych prac mogą równolegle ubiegać się o całościowe bądź częściowe stypendium artystyczne w Akademeia High School.

Wystarczy przesłać kilka przykładów swoich prac, opisać je w języku angielskim oraz wypełnić krótki formularz. Technika i tematyka – DOWOLNE.

Zgłoszenia można przesyłać do 5 czerwca 2017!  

W Jury zasiadają:

Gosia Rygalik, Tomek Rygalik / Rygalik Studio Przemo Łukasik, Łukasz Zagała / Medusa Group Dr Karolina Watras / Deputy Head, Akademeia High School

 

W ramach II etapu konkursu, Jury poprowadzi dwudniowe warsztaty dla uczestników. To niepowtarzalna szansa na kreatywną i twórczą pracę pod okiem najlepszych z branży.  

Więcej informacji na temat konkursu oraz szczegółowy regulamin:  https://akademeia.edu.pl/konkurs-artystyczny/

Skąd ten pomysł?

Akademeia High School realizuje program matury brytyjskiej A-level, która daje uczniom pełną swobodę wyboru przedmiotów maturalnych. Z szerokiego spectrum, uczniowie wybierają 3-4 przedmioty. Co ważne, matura A-level umożliwia zdawanie przedmiotów takich jak Art & Design. Dzięki temu, uczniowie którzy planują rozwijać się w tym kierunku w trakcie studiów, mogą już na etapie liceum rozwijać swoje umiejętności zarówno praktyczne jak i teoretyczne.

Liceum Akademeia High School nie tylko zdecydowało się na program akademicki przygotowujący do studiowania kierunków artystycznych na najlepszych uczelniach na całym świecie ale również wdrożyło program stypendialny, którego integralną częścią są stypendia artystyczne.

Jak przyznaje

dr Karolina Watras, Deputy Head oraz Head of Humanities Department w AHS:

„Sztuka jest ważnym elementem naszej szkoły. Wprowadza element kreatywności, który jest bardzo ważny nie tylko w nauczaniu przedmiotów bezpośrednio związanych ze sztuką, ale również w innych przedmiotach humanistycznych. Zależy nam na tym, by kształcić młodych artystów – przyszłych designerów, architektów, twórców, kreatorów sztuki – od strony praktycznej oraz krytycznej. Łączymy elementy teoretyczne oraz koncepcyjne z elementami technicznymi w bardzo organiczny sposób. Chcielibyśmy, aby wszyscy nasi młodzi artyści rozwinęli w sobie zarówno kreatywność i talent artystyczny, jak również umiejętność mówienia o swoich pracach oraz inspiracjach w sposób ciekawy i krytyczny.”

akademeia_high_school_logo_cmyk

http://akademeia.edu.pl/

PROMOCJA

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *