Języki na skandynawistyce

Czy na skandynawistyce będę się uczyć jednego języka czy dwóch? I czy tylko języka, czy też historii i kultury?

  • Skandynawistyka oferuje pogłębione studia z jednego języka: szwedzkiego, norweskiego albo duńskiego oraz daje podstawy z drugiego, co otwiera komunikacyjną ścieżkę do całej Skandynawii.
  • Na tych studiach zdobywa się umiejętności komunikacyjne i translatorskie. Oprócz nauki języka, będziesz oczywiście się uczyć geografii, historii, zagadnień społeczno-politycznych i ekonomicznych oraz kultury Skandynawii.
  • To, co jest atutem absolwenta skandynawistyki, to nie tylko znajomość niszowych języków: duńskiego, szwedzkiego czy norweskiego, ale właśnie solidna wiedza o tym regionie. Wiedza, która przyda się zarówno w dyplomacji, edukacji czy w tłumaczeniach.
  • Oczywiście można być pedagogiem, tłumaczem, ale też… specem od marketingu, biznesmenem, który nawiąże kontakty gospodarcze z którymś z tych krajów. organizacjami imprez, firmami reklamowymi, instytucjami kultury, do pomocy w planowaniu poczynań administracyjnych, a także w edukacji i biznesie. Wiedza i umiejętności wyniesione ze studiów pomagają w działalności na rzecz integracji Polski z Europą oraz w ramach regionu Morza Bałtyckiego.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *