Danish language school and education concept with the letters Abc and the colors of Denmark flag on white background.

Języki na skandynawistyce

Czy na skandynawistyce będę się uczyć jednego języka czy dwóch? I czy tylko języka, czy też historii i kultury?

  • Skandynawistyka oferuje pogłębione studia z jednego języka: szwedzkiego, norweskiego albo duńskiego oraz daje podstawy z drugiego, co otwiera komunikacyjną ścieżkę do całej Skandynawii.
  • Na tych studiach zdobywa się umiejętności komunikacyjne i translatorskie. Oprócz nauki języka, będziesz oczywiście się uczyć geografii, historii, zagadnień społeczno-politycznych i ekonomicznych oraz kultury Skandynawii.
  • To, co jest atutem absolwenta skandynawistyki, to nie tylko znajomość niszowych języków: duńskiego, szwedzkiego czy norweskiego, ale właśnie solidna wiedza o tym regionie. Wiedza, która przyda się zarówno w dyplomacji, edukacji czy w tłumaczeniach.
  • Oczywiście można być pedagogiem, tłumaczem, ale też… specem od marketingu, biznesmenem, który nawiąże kontakty gospodarcze z którymś z tych krajów. organizacjami imprez, firmami reklamowymi, instytucjami kultury, do pomocy w planowaniu poczynań administracyjnych, a także w edukacji i biznesie. Wiedza i umiejętności wyniesione ze studiów pomagają w działalności na rzecz integracji Polski z Europą oraz w ramach regionu Morza Bałtyckiego.

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji ?
Zrobisz to wypełniając poniższy formularz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *