Jest czym się chwalić:) Mamy sukcesy międzynarodowe!

 

Międzynarodowe olimpiady przedmiotowe i międzynarodowe zawody to prestiżowe konkursy, w których startują uczniowie z całego świata. W 2016 roku odbyło się 15 takich olimpiad przedmiotowych i zawodów, w których nasz kraj reprezentowało 66 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Polscy uczniowie zdobyli 7 złotych medali, 18 srebrnych i 17 brązowych.

Najwięcej uczestników zgromadziła 47. Międzynarodowa Olimpiada Fizyczna w Zurichu, w której startowało 450 uczniów z 90 krajów oraz 57. Olimpiada Matematycznej w Honkongu (600 uczestników z 11 krajów). Na pierwszej z nich polscy uczniowie zdobyli jeden srebrny medal i trzy brązowe, na drugiej wywalczyli cztery medale i dwa honorowe wyróżnienia.

Wysokie miejsca medalowe uczniowie z Polski zdobyli na Mistrzostwach Rumunii w Matematyce, Europejskiej Olimpiadzie Matematycznej dla Dziewcząt oraz Polsko-Czesko-Słowackich Zawodach Matematycznych.

Złoty i srebrny medal oraz dwa brązowe polscy uczniowie przywieźli z 23. Olimpiady Informatycznej Krajów Europy Środkowej CEOI. Z kolei na 27. Zawodach Matematycznych Państw Bałtyckich w Finlandii licealiści z Gdyni, Rzeszowa, Szczecina, Tarnowa i Krakowa drużynowo wywalczyli I miejsce.

Z zawodów informatycznych Junior Balkan Olympiad in Informatiks w Macedonii młodzież z Gdyni i Lublina przywiozła trzy medale i jedno wyróżnienie.

źródło: www.men.gov.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *