Jak zdobyć wiedzę o tym, czego naprawdę chce się w życiu?

„Życie jest w równej mierze radosne i przygnębiające, wyzwalające i ograniczające, łatwe i skomplikowane” – pisze dr Linda Papadopoulos w swojej książce „W końcu czyje to życie?” (DW REBIS). Jej zdaniem nie ma żadnych wątpliwości, iż będą i takie chwile, gdy każdy poczuje się przytłoczony, niepewny, a nawet przerażony przyszłością. 

Odpuść sobie, popełniaj błędy, ale wyznaczaj swoją drogę

I o to chodzi – z jednej strony możesz sobie odpuścić, popełniać błędy i świetnie się bawić, a z drugiej – musisz wyznaczyć swoją drogę życiową.
Ale dr Linda Papadopoulos zapewnia, że nie ma w tym sprzeczności. Prawdę mówiąc, musisz sobie odpuścić i popełniać błędy, jeśli chcesz się dowiedzieć, czego pragniesz, a przynajmniej czego nie chcesz.
Nie koncentruj się na tym, jak postrzegają cię inni:

– Zajmij się sprawami, które są naprawdę dla ciebie ważne – kontynuuje dr Linda Papadopoulus. – Nie szukaj potwierdzenia swojej wartości w tym, co „lajkują” na fejsie w związku z twoim życiem inni ludzie; zamiast tego zastanów się, co ty lubisz, czego chcesz doświadczyć, co przeżyć i jak ułożyć swoje relacje z ludźmi.

Jak przekonuje psycholog, w prawdziwym życiu zdarzają się sukcesy i porażki, dobre i złe dni, a jedną
z najważniejszych lekcji, jaką ona otrzymała, będąc dwudziestolatką, jest to, że trzeba pozwolić sobie na
doświadczanie jednego i drugiego bez usprawiedliwiania się lub czekania na pochwały.

Jakie wskazówki i rady, by dowiedzieć się więcej o sobie, mają polscy znani coachowie? Sprawdź w październikowym numerze „Cogito”, który jest już w sprzedaży🙂

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *