Jak spełnić marzenie o studiach na zagranicznych uczelniach?

To już druga edycja konkursu myOXperience, w którym 30 uczniów i uczennic szkół średnich pojedzie na Uniwersytet Oksfordzki, by poczuć atmosferę jednej z najlepszych uczelni na świecie i przekonać się, czy warto studiować za granicą. Nagrodą w konkursie jest również udział w edukacyjnym programie mentoringowym. Aplikacje przyjmowane są do 16 grudnia br.

Konkurs myOXperience

To wspólne przedsięwzięcie TDJ Foundation i Project Access Polska. Adresowany jest do uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych, z wyjątkiem ostatniej lub maturalnej klasy, znających język angielski w stopniu komunikatywnym (minimum B1 w skali CEFR). Laureaci myOXperience wyjadą na pięć dni do Wielkiej Brytanii, by wcielić się w rolę studentów, wziąć udział w wykładach i poczuć się częścią społeczności uniwersyteckiej. Zamieszkają w jednym z kolegiów wchodzących w skład Uniwersytetu Oksfordzkiego – Jesus College, który został założony w 1571 roku przez królową Elżbietę I.

– W TDJ Foundation wierzymy, że inwestycja w edukację i rozwój jest najwyższą wartością dla społeczeństwa. Poprzez program myOXperience chcemy wesprzeć i ośmielić marzenia tych, dla których budżet na studia za granicą stanowi realną barierę, a także zwrócić uwagę na znaczenie planowania swojej ścieżki edukacyjnej i rozwojowej – mówi Oliwa Kwiatkowska, prezes TDJ Foundation.

Nagrodą w konkursie są również warsztaty motywacyjno – rozwojowe, które poprowadzi zespół TDJ Foundation. Z kolei Project Access Polska obejmie laureatów opieką długotrwałego mentoringu. Podzieli się z nimi swoim doświadczeniem i przeżyciami związanymi ze studiowaniem na zagranicznych uczelniach oraz wiedzą dotyczącą tego, jak zaplanować swoją ścieżkę edukacyjną i zawodową, jak aplikować oraz jak pozyskać środki finansowe na takie studia.

Kto ma szansę?

– Szukamy młodych, ambitnych, utalentowanych ludzi, którzy chcą rozwijać się akademicko. Doceniamy osiągnięcia szkolne, ale nasz idealny kandydat to niekoniecznie najlepszy uczeń w klasie – szukamy pasjonatów, którzy znaleźli swoją dziedzinę oraz tych, którzy niekoniecznie wiedzą, czym chcieliby się zajmować. Jako Project Access zajmujemy się przede wszystkim pomaganiem w aplikacji na studia do Wielkiej Brytanii oraz USA, ale celem fundacji jest także pokazanie polskiej młodzieży, że mają ogromny potencjał i mogą wiele osiągnąć. Zależy nam na propagowaniu najlepszych praktyk edukacyjnych wykorzystywanych na uczelniach, takich jak Uniwersytet Oksfordzki. Dlatego szukamy tych, którzy są otwarci na nowe idee i po prostu chcą się uczyć – mówi Aleksandra Janowska, Head Project Access Polska.

Celem konkursu myOXperience jest…

…promowanie idei studiowania w renomowanych ośrodkach zagranicznych, jako sposobu kreowania swojej przyszłości, podniesienie poziomu wiedzy na temat wymagań, jakie uczelnia stawia kandydatom oraz zwrócenie uwagi na możliwości uzyskania pomocy finansowej dla najzdolniejszych kandydatów i studentów tej uczelni. Organizatorom zależy, żeby udział w konkursie pomógł młodym ludziom zwiększyć poczucie odpowiedzialności za własną ścieżkę edukacyjną i zawodową oraz wzmocnił w nich umiejętność krytycznego myślenia. Chcą stworzyć społeczność absolwentów oraz mentorów, w której promowane są wartości służby innym, samodzielność oraz wrażliwości na drugiego człowieka.

2 etapy konkursu

Pierwszy to złożenie aplikacji w języku angielskim, w której kandydat m.in. opisze swoje zainteresowania, osiągnięcia oraz sposób w jaki doskonali swoje umiejętności z języka angielskiego. Na zgłoszenia, które można przesyłać za pośrednictwem www.myoxperience.pl, organizatorzy czekają do 16 grudnia br. W drugim etapie, wybrani kandydaci zostaną zaproszeni do rozwiązania zadania rekrutacyjnego oraz przesłania go na wskazany adres email. Wyniki ogłoszone zostaną 31 stycznia 2020 r. Wyjazd na Oxford zaplanowano w dniach 15-20 marca 2020 r.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: www.myoxperience.pl

W pierwszej edycji konkursu myOXperience zgłosiło się prawie tysiąc osób. 30 laureatów wyjechało na Oxford, a 51 wzięło udział w mentoringu.

***
TDJ Foundation
 inwestuje w edukację i rozwój, umożliwiając dostęp do najlepszych praktyk, wierząc, że jest to najwyższa wartość dla społeczeństwa. Ma bogate doświadczenie we wspieraniu młodzieży w wyjazdach edukacyjnych za granicę – kursach językowych, spotkaniach zapoznawczych oraz rocznej nauce w szkołach w Europie i USA. Więcej informacji: tdj.pl/fundacja oraz facebook.com/fundacjatdj

Project Access Polska jest fundacją założoną w 2016 roku przez polskich studentów uczących się w Wielkiej Brytanii, jako jedna z 25 drużyn narodowych międzynarodowej organizacji Project Access. powstała, by zwiększać dostęp do najlepszych instytucji akademickich na świecie. Misją fundacji jest promocja studiów na najlepszych uczelniach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, pomagając polskim licealistom w aplikacji zupełnie za darmo. Twórcy fundacji wierzą, że każdy, niezależnie od sytuacji materialnej, powinien mieć równe możliwości rozwijania swojego talentu.

Więcej informacji: projectaccess.org/team-poland/ oraz facebook.com/ProjectAccessPoland

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *