International Baccalaureate znosi opłaty rejestracyjne dla egzaminowanych

W ramach zmniejszenia kosztów i wyeliminowania barier dostępu dla uczniów z całego świata International Baccalaureate znosi opłaty rejestracyjne dla egzaminowanych w wysokości 172 dolarów ponoszonej do tej pory przez egzaminowanych jako dodatkowy koszt poza ceną indywidualnych egzaminów z konkretnych przedmiotów IB.

W wyniku tej decyzji więcej szkół będzie mogło dołączyć do społeczności 5000 placówek IB na całym świecie.

 

„Kluczowym elementem naszej misji jest przygotowanie na potrzeby międzynarodowej społeczności grupy młodych ludzi, którzy otrzymali dobrą edukację, mówią w wielu językach i mają szerokie horyzonty. To nowe pokolenie otrzyma edukację, która pozwoli im na przemyślane reakcje na wyzwania globalne, krajowe i lokalne” – skomentowała dyrektor International Baccalaureate (IB) dr Siva Kumari.

„Stawiając czoła zbliżającym się globalnym wyzwaniom i nowej rewolucji technologicznej i sztucznej inteligencji, IB skupia się na przygotowywaniu siły roboczej przyszłości, która charakteryzuje się elastycznym podejściem do uczenia i myśleniem krytycznym. To podejście liczy się teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej” – dodała dyrektor.

Zniesienie opłaty rejestracyjnej jest najnowszą z serii decyzji IB w zakresie zmniejszania kosztów i szerzenia dostępu do egzaminów. Inne działania obejmują niedawne zniżki dla szkół, które oferują co najmniej trzy programy IB oraz poszerzenie inwestycji w rozwój zawodowy nauczycieli IB, co objęło oferowanie niektórych kursów za darmo.

Po zainwestowaniu w technologię, która zmodernizowała systemy egzaminacyjne IB w ciągu minionych 10 lat, a także w wyniku skrupulatnego zarządzania kosztami IB jest w stanie przekazać korzyści finansowe bezpośrednio do uczniów i szkół, podkreśliła Kumari.

„Dążymy do kształcenia dogłębnych myślicieli z szerokimi horyzontami, których świat potrzebuje w obliczu czwartej rewolucji przemysłowej – skomentował Haif Bannayan, dyrektor kontaktów i konferencji. – Edukacja elastycznych i rozważnych liderów to podstawa filozofii edukacji IB. To dlatego wierzymy, że nasz światowej klasy model rozwoju siły roboczej na potrzeby XXI wieku musi być bardziej dostępny” – dodał dyrektor.

O International Baccalaureate

Założona w 1968 r. organizacja IB oferuje edukację dla uczniów do lat 19 w ramach czterech programów kształtujących krytyczne i niezależne myślenie oraz skrupulatną i logiczną wnikliwość.

Programy nauczania IB obecne są w ponad 5000 placówkach oświatowych w ponad 150 krajach na świecie.

Żródło: International Baccalaureate

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *