Impreza dla fanów Kaczmarskiego i… Lublina

Wpadnij na Lubelski Festiwal Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego. Impreza odbędzie się w dniach 31.03-02.04.2017 r. w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”.

Podczas tegorocznego Festiwalu usłyszymy utwory Jacka Kaczmarskiego w aranżacjach Kwartetu ProForma, który wykona piosenki z cyklu poetyckiego Sarmatia, będącego inspiracją dla tegorocznej edycji. Kwartet, znany szerokiej publiczności z występów z Kazikiem, zaprezentuje też utwory Stanisława Staszewskiego.

Na scenie piosenki autorskiej wystąpią w tym roku również Witek Bartoszek i Marek Tercz, którzy przedstawią swoje najnowsze utwory. Paweł Wójcik zaśpiewa także piosenki z dwóch ostatnich płyt: „Obrazki” i „Uliczna”. Ten koncertujący od kilku lat w całej Polsce autor refleksyjnych i mniej poważnych, satyrycznych piosenek – robi furorę wśród internautów.

Miłośników Jacka Kaczmarskiego z pewnością ucieszy możliwość rozmowy z Jerzym Satanowskim podczas spotkania autorskiego, w czasie którego opowie o swojej przyjaźni i współpracy z Bardem nad operą Kuglarze i wisielcy (libretto napisał Jacek Kaczmarski).

Powiewem świeżości będzie występ gwiazdy sobotniego Koncertu Galowego, znanego z licznych ról aktorskich Pawła Domagały, który wydał w listopadzie 2016 roku intymną i osobistą płytę „Opowiem ci o mnie z autorskimi piosnkami”.

Metamorfozy Sentymentalne poświęcą wiele miejsca Edwardowi Stachurze, który był związany z Lublinem – studiował tu w latach 50. XX w.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *