Festiwal Edukacji Międzynarodowej – tu Harvard i Oxford zawalczą o Ciebie!

23 września 2017 w Warszawie odbędzie się czwarta edycja Festiwalu Edukacji Międzynarodowej organizowanego przez Elab Education Laboratory.

To całodzienne święto edukacji i planowania kariery co roku przyciąga tłumy licealistów, rodziców, absolwentów, a coraz częściej także znane marki i firmy rekrutacyjne łowiące młode talenty.

Według statystyk Elabu liczba tegorocznych zgłoszeń na studia zagraniczne wzrosła w porównaniu do ubiegłego roku o 20 proc. Młodzież i dorośli rozważający kontynuację edukacji za granicą będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielami kilkudziesięciu uczelni wyższych i liceów, umówić się na speed dating z mentorem z Harvardu, Oxfordu czy Cambridge oraz przebadać indywidualne kompetencje zawodowe pod okiem specjalisty.

eef_logo

Edycja 2017 odbywa się pod hasłem Not for bot. Kompetencje i zawody przyszłości. Motywem przewodnim prelekcji będą zmiany potrzeb edukacyjnych oraz umiejętności najwyżej punktowane przez pracodawców teraz, za 5, 10 i 15 lat.

Nowe zawody, kierunki studiów, których nie oferują polskie uczelnie, innowacyjne metody nauczania, programy wsparcia kariery zawodowej w trakcie studiów, relacje uczelni z biznesem, przegląd kampusów i miast uniwersyteckich o najbogatszej tradycji i kulturze, edukacja dorosłych – to tylko niektóre tematy, które przewiduje program konferencji towarzyszącej festiwalowi. Będzie także mowa o tym, gdzie się kształcić, aby rozpocząć karierę w londyńskiej branży kreatywnej oraz o czym pomyśleć już na początku liceum, aby dostać się na najbardziej prestiżowe uczelnie świata.

Na scenie pojawią się ponadto młodzi naukowcy i innowatorzy, m.in. Aleksandra Snuzik oraz laureaci E(x)plorów, Sara Berent i Igor Kaczmarczyk. Opowiedzą o indywidualnych ścieżkach edukacji oraz o tym, jak istotna w projektach badawczych jest współpraca międzynarodowa. Gośćmi specjalnymi festiwalu będą Rafał Masny i Nieprzygotowani.

 elab-v3_artboard-24-copy

UWAGA!

 

  • Przyszli licealiści – dowiedzą się czym różni się edukacja w Polsce od systemu panującego w kraju, którym są zainteresowani; otrzymają szczegółowe informacje na temat wymogów jakie należy spełnić, aby rozpocząć naukę za granicą oraz wsparcie w kwestiach formalnych;
  • Przyszli studenci – wezmą udział indywidualnych konsultacjach, które pomogą w wyborze kierunku studiów, kraju oraz uczelni, która najlepiej odpowiada ich potrzebom i predyspozycjom; otrzymają też wsparcie w sprawach formalnych;
  • Rodzice – specjalnie dla nich przygotowana zostanie strefa konsultacji, w której będą mogli uzyskać praktyczne informacje m.in. na temat bezpieczeństwa, czy finansowania studiów ich dzieci.

 

Organizatorem Festiwalu jest Elab Education Laboratory – fundacja, która powstała w 2010 roku z inicjatywy polskich studentów i absolwentów brytyjskich uczelni. Przez lata działalności Fundacja wyselekcjonowała grupę szkół średnich i wyższych, które gwarantują satysfakcję studenta i wysoką jakość nauczania. Fundacja skupia wysiłki na zapewnieniu młodym ludziom oferty edukacyjnej, dzięki której będą mogli kształcić się na prestiżowych uniwersytetach za granicą i korzystać ze wzorców zachodnich instytucji edukacyjnych.

 

Szczegółowy program wydarzenia oraz bezpłatna rejestracja na www.eef-elabfundacja.pl

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *