W programie finał największego w Polsce Konkursu Naukowego E(x)plory wspierającego młodych naukowców, otwarte wydarzenia dla szkół i rodzin w trakcie Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory oraz panele dyskusyjne i wykłady z udziałem innowacyjnych start-upów w ramach VI Kongresu E(x)plory Innowacje.

Gdynia E(x)plory Week jest finałowym wydarzeniem Programu E(x)plory, które od 6 lat organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii. Współorganizatorami Gdynia E(x)plory Week już po raz kolejny są Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Miasto Gdynia. Mecenasem programu E(x)plory jest Grupa LOTOS. Gościem specjalnym tegorocznej edycji wydarzenia będzie Kajetan Kajetanowicz.

Gdynia E(x)plory Week to trzy wydarzenia: Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory, Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory oraz VI Kongres E(x)plory Innowacje.

Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory

Finał największego w Polsce konkursu naukowego dla młodzieży w wieku 13-20 lat, w trakcie którego zaprezentowanych zostanie 35 projektów naukowych wybranych spośród 160 z całej Polski. Nagrody przyznawać będzie jury złożone z 20 uznanych ekspertów i autorytetów naukowych. Na zwycięzców czekają stypendia naukowe, programy mentorskie oraz wyróżnienia w postaci udziału w najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży. Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory odbędzie się w dniach 18-20 października.

Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory

W ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory, jak co roku, odbędą się liczne wykłady, warsztaty i pokazy naukowe. W dniach 18-20 października do uczestnictwa zapraszamy młodzież szkolną, a w sobotą 21 października spotkamy się z szerszą publicznością – z wszystkimi miłośnikami naukowych odkryć i technologicznych ciekawostek. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji Festiwalu będą: Mistrz Rajdów Samochodowych Kajetan Kajetanowicz, a także dr Tomasz Rożek – fizyk, dziennikarz i popularyzator nauki. W dniach 20 i 21 października odbędzie się również prezentacja najlepszych projektów konkursu Intel Make

Tomorrow, a w sobotę zapraszamy na Strefę Makers – specjalnie wyznaczoną przestrzeń na warsztaty i wspólne działanie dla osób tworzących na zasadach Do It Yourself.

VI Kongres E(x)plory Innowacje

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Kongresu będzie „Jak akcelerować innowacje? Doświadczenia polskie i nie tylko”. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali autorzy innowacji, startupowcy, studenci, doktoranci, naukowcy, ale również biznesmeni i inwestorzy, którzy odpowiedzą na pytania: Czy Polska oferuje szerokie wsparcie? Czy też zmuszeni są go szukać poza granicami? Uczestnicy Kongresu porozmawiają o akceleracji w kontekście międzynarodowym. Podczas Kongresu zostanie zainaugurowany także „Dobry Pomysł” – rządowy program wsparcia dla indywidualnych innowatorów. Gościem specjalnym VI Kongresu Innowacje będzie 20-letni innowator – Mateusz Mach, twórca pierwszego na świecie komunikatora dla osób głuchych – Five App.  Wydarzenie skierowane jest do instytucji oraz osób prywatnych, dla których poziom współczesnej innowacyjności oraz oferowane metody wsparcia są ciekawym tematem dyskusji. Kongres odbędzie się w dniach 18 i 19 października. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.kongres.expplory.pl.

Gdynia E(x)plory Week, 18-21 października. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale wymaga jest wcześniejsza rejestracja! Pełny program oraz formularz rejestracyjny dostępne są na www.explory.pl.

INFORMACJE O ORGANIZATORACH

Współorganizatorami Gdynia E(x)plory Week są Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Miasto Gdynia. Mecenasem programu E(x)plory jest Grupa LOTOS Więcej o Gdynia E(x)plory Week na www.explory.pl.

Fundacja Zaawansowanych Technologii powstała w 2011 roku w odpowiedzi na potrzeby wywołane rozwojem rynku technologicznego oraz przemianami społeczno-gospodarczymi XXI wieku. Celem Fundacji Zaawansowanych Technologii jest promowanie i wspieranie badań, rozwoju technologicznego, przedsiębiorczości, a także transferu i wdrażania nowych technologii. Wspiera innowacyjność i promuje kulturę technologii, a także wzmacnia relacje pomiędzy władzami publicznymi, przedsiębiorstwami i sektorem edukacji. Flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii jest Program E(x)plory. Więcej na www.fzt.org.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes