Finanse i rachunkowość po angielsku

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie ma w swojej ofercie kierunek finanse i rachunkowość w języku angielskim (Finance and Accounting), który na studiach magisterskich realizowany jest wspólnie z firmą Ernst & Young.

Program spełnia warunki akredytacji ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) – zajęcia prowadzić będą wykładowcy z Ernst & Young – kwalifikowani trenerzy z ACCA. Poza dyplomem magistra SGH absolwenci kierunku zyskują zwolnienie z wielu branżowych egzaminów wymaganych, by stać się członkiem ACCA.

Finanse i Rachunkowość należą do najpopularniejszych kierunków wybieranych przez studentów SGH. Od teraz będą mieli także okazję studiowania tego kierunku w języku angielskim. „Dla Szkoły Głównej Handlowej wspólny kierunek studiów z tak uznaną firmą to przede wszystkim prestiż, ale też wykorzystanie możliwości, które daje nowa ustawa o szkolnictwie wyższym” – mówi prof. Anna Karmańska, prorektor SGH ds. dydaktyki i studentów. Semestr nowych studiów w języku angielskim będzie kosztował 2550 Euro.

Rozwój oferty w studiów w języku angielskim w SGH i tworzenie specjalistycznych kierunków to odpowiedź na potrzeby samych kandydatów. Szukają oni ciekawych, sprofilowanych kierunków studiów, które pomogą im później w znalezieniu dobrze płatnej pracy i rozwoju kariery zawodowej. „Liczymy na to, że nowe kierunki studiów po angielsku przyciągną kandydatów z zagranicy” – dodaje prof. Karmańska.

W ofercie SGH są już studia w języku angielskim na wszystkich trzech poziomach: licencjackim, magisterskim i doktorskim. Na studiach licencjackich SGH oferuje kierunki International Economics, Management oraz Quantitative Methods in Economics and Information Systems. Na studiach magisterskich: International Business, a od teraz także Finance and Accounting. Na studiach doktoranckich: Doctoral Programme in Management and Economics.

ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) – to globalna organizacja zrzeszająca specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. Aby stać się członkiem ACCA, co otwiera drogę do kariery w świecie finansów i rachunkowości, należy zdać lub uzyskać zwolnienie z 14 egzaminów, zaliczyć egzamin z etyki w zawodzie i mieć co najmniej trzy lata praktyki zawodowej.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *