A co się wydarzyło w finale „Kruczych pierścieni”?

Świat, który stworzyła norweska pisarka Siri Pettersen w trylogii „Krucze pierścienie” pełen jest barwnych postaci, które przeżywają niebezpieczne i fascynujące przygody w scenerii fantasy. Dodatkowo, co przydaje całej historii atrakcyjności, świat ten przenika do naszych realiów, tworząc bardziej nieprawdopodobne powiązania. Jeśli się też nad tym zastanowimy, dużo jest w tej opowieści uniwersalnej prawdy o człowieku, targających nim namiętnościach, o żądzy władzy, konieczności podejmowania decyzji i ponoszeniu konsekwencji swoich wyborów. Świat, w którym o tym, kim jesteśmy, decyduje tradycja, religia. Gdzie niechęć i obawa przed odmiennością może prowadzić do nienawiści.

„Evna”, ostatni tom tej trylogii, prowadzi nas do nieuchronnego finału. Główna bohaterka Hirki staje przed największym wyzwaniem. Musi dostać się do ziemi przodków, tzw. martwo urodzonych. Wszystko to, aby ostatecznie zapanował pokój między krainami. Hirka chciałaby uratować ukochanego, który należy do odmiennego niż jej świata, świata ludzi. Duma, dzika żądza walki, uprzedzenia czy głód tytułowej Evny, czyli potężnej energii, nie ułatwiają Hirce dojścia do celu. Czy uda się zapobiec wybuchowi tlącego się od lat konfliktu? Czy historia ma szanse na szczęśliwe zakończenie?

Lektura tej powieści to doskonała zabawa, przeplatające się konwencje: triller, fantasy, urban fiction i horror w jednym. Jeśli nie czytaliście poprzednich tomów, „Dziecko Odyna” i „Zgnilizna”, to się poprawcie:)

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *