Ruszyły zapisy na Festiwale Naukowe E(x)plory online

Świat technologii, edukacja medialna, klimat i zdrowie – to tematy przewodnie tegorocznych Festiwali Naukowych E(x)plory. Na uczestników wydarzeń czekają wykłady i warsztaty naukowe oraz prezentacje projektów młodych talentów biorących udział w regionalnych rozgrywkach Konkursu E(x)plory. Organizatorzy zapraszają młodzież, ale i nauczycieli poszukujących pomysłów na zdalne prowadzenie lekcji, prace domowe lub zajęcia do wspólnego oglądania w klasie. Pierwszy festiwal odbędzie się 19 marca na platformie HOPIN. Udział jest bezpłatny.   

W tym roku odbędą się 4 edycje Festiwalu Naukowego E(x)plory: 

19 marca – Festiwal E(x)plory we Wrocławiu, gospodarzami są Wrocławski Park Technologiczny i Fundacja Pro Mathematica
9 kwietnia – Festiwal E(x)plory w Warszawie, realizowany we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa
29 kwietnia – Festiwal E(x)plory w Olsztynie, przygotowany we współpracy z Urzędem Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
6 czerwca – Festiwal E(x)plory w Łodzi, gospodarzem jest Miasto Łódź i Program Młodzi w Łodzi

Zapisy na festiwale trwają! Klasy oraz osoby indywidualne mogą się rejestrować pod linkiem: ZAREJESTRUJ SIĘ.

***

Gwiazdą pierwszego Festiwalu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu jest Piotr Kosek – twórca kanału na Youtube ASTROFAZA, który podczas swojego wykładu opowie o źródłach energii przyszłości. Wydarzenia skierowane są zarówno do młodzieży szkolnej od 13 roku życia, jak i pasjonatów nauki w każdym wieku. Uczestnicy wezmą udział w wykładach i warsztatach naukowych, które będą prowadzone online przez platformę HOPIN.

Pełny program dostępny jest na stronie: www.explory.pl/2021

E(x)plory to największa w Polsce inicjatywa wyszukująca młode talenty, wspierająca ich rozwój oraz pomagająca im się odnaleźć w świecie nauki i biznesu. E(x)plory od 10 lat odkrywa, wspiera i rozwija młode talenty. W tym czasie udało się stworzyć społeczność ponad 2400 młodych innowatorów, którzy zgłosili do Konkursu E(x)plory ponad 1500 projektów naukowych i wynalazków. Unikalną wartością E(x)plory jest bezpośredni kontakt młodych talentów z ekspertami ze świata nauki, biznesu i innowacji społecznych. E(x)plory dba o rozwój talentów poprzez programy stażowe, mentorskie i grantowe oraz wyszukuje talenty poprzez organizację Festiwali E(x)plory w szkołach i regionach. W ciągu 9 edycji odbyło się 59 wydarzeń dla pasjonatów innowacji i nowych technologii. Wzięło w nich udział ponad 40 tysięcy osób. 

E(x)plory tworzy społeczność innowatorów, naukowców i innowacyjnego biznesu, dając im przestrzeń dla rozwoju pomysłów i projektów. Program E(x)plory jest stale wspierany przez blisko 100 partnerów. Organizatorem Programu jest Fundacja Zaawansowanych Technologii.

Więcej o Programie E(x)plory: https://bit.ly/explory_pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *