F.E.T.A. daje młodym szansę na prezentację talentów

F.E.T.A. to festiwal zaadresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych zamieszkałych w województwie łódzkim. Zachęca do rozwijania swoich talentów, doskonalenia umiejętności w danej dziedzinie, nabywanie doświadczenia i poszerzanie swoich horyzontów.

Prace młodzieży oceniane są przez profesjonalne jury, które udziela fachowych porad młodym artystom. Dzieli się na 6 kategorii artystycznych: plastyczną, muzyczną, teatralną, fotograficzną, filmową i literacką.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy na temat corocznie ustalany przez  komisję konkursową – w tym roku jest to „Iluzja”.

 

F.E.T.A. to spotkania uzdolnionych nastolatków i nawiązywanie znajomości.

Festiwal organizuje XXVI Liceum Ogólnokształcące, które daje młodym ludziom szansę do skonfrontowania przygotowanych prac z dziełami innych artystów, uzyskania bezcennych wskazówek od ekspertów. Pozwala im zaistnieć w przestrzeni publicznej i mówić własnym głosem. Dla wielu jest to być może początek poważniej kariery.

Ważne info

W tym roku F.E.T.A. odbędzie się 10–12.04.2019 r.

Konkurs muzyczny odbędzie się w klubie Dom na offie 10.04 o godz. 16.00, konkurs filmowy w Muzeum Kinematografii tego samego dnia o godz. 10.00. Konkurs teatralny w auli XXVI LO – 11.04 o godz. 11.00. 12.04 będzie miała miejsce gala finałowa, o godz. 11.00 – projekcja nagrodzonych filmów. Uroczysta gala rozpocznie się o godz. 12.00, wtedy nastąpi wręczenie nagród oraz podziękowanie sponsorom i zaangażowanym w festiwal. Kilka dni później odbędzie się wystawa nagrodzonych prac plastycznych i fotograficznych w Poleskim Ośrodku Sztuki oraz wywiad ze zwycięzcami przeprowadzony przez telewizję retsat.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *