Dzień Otwarty w Akademickim Liceum PWr

Zwiedzanie sal i laboratoriów, warsztaty tworzenia mandali, kącik odkrywcy z mikroskopami i preparatami, wyścigi na ergowiosłach, konkursy, łamigłówki i zagadki, to tylko część atrakcji Dnia Otwartego, który w sobotę, 25 marca, odbędzie się w Akademickim Liceum Politechniki Wrocławskiej.

Liceum, które mieści się w budynku C-13 (wyb. Wyspiańskiego 23-25), będzie otwarte dla wszystkich zainteresowanych w godzinach 10.00 – 14.00. Wydarzenie rozpocznie się od spotkania w sali 1.31 z Agatą Roman, dyrektor placówki, która opowie o wszystkich aspektach związanych z działaniem szkoły.

– Jesteśmy szkołą akademicką, która kładzie duży nacisk na przedmioty ścisłe. Projektów, w które mogą zaangażować się nasi uczniowie, jest mnóstwo, a część jest realizowana we współpracy ze studentami działającymi w kołach naukowych Politechniki Wrocławskiej. Organizujemy także wyjazdy na kursy językowe do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, a dla klas trzecich również obozy naukowe z fizyki i matematyki – mówi Agata Roman.

Szkoła nie zapomina również o przedmiotach humanistycznych, dlatego w placówce działają m.in. kółka językowe i szkolna gazetka – „Politechnik Junior”.

W sobotę będzie można nie tylko zobaczyć, jak wyglądają klasy i laboratoria, lecz także porozmawiać z uczniami i nauczycielami. – W programie znalazły się także prezentacje naukowe związane z poszczególnymi przedmiotami. W ramach zajęć z fizyki będzie można posłuchać o astrofotografii, widmach emisyjnych gazów oraz wziąć udział w wykładzie prof. Jacka Własaka o Mikołaju Koperniku – opowiada Magdalena Piekarska-Borówka, koordynatorka imprezy.

 

W klasie biologicznej przygotowany zostanie kącik odkrywcy z mikroskopami i preparatami, zaprezentowane zostaną także doświadczenia np. izolacja DNA czy wykrywanie glukozy w owocach. Na miłośników języka hiszpańskiego czeka pokaz przygotowania pinchos, czyli baskijskich przekąsek, a w klasie języka angielskiego stanie kącik brytyjskiego humoru.

 

Nie zabraknie także konkursów, zabaw językowych, gier logicznych, łamigłówek, wyścigów na ergowiosłach i zawodów w tenisie stołowym, prezentacji japońskich szachów Shogi oraz warsztatów z tworzenia mandali.

 

Pełny program Dnia Otwartego można znaleźć na stronie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego PWr. –https://liceum.pwr.edu.pl/program-dnia-otwartego-w-naszym-liceum/

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *