Drzwi Otwarte UMCS – start 9 marca!

„Kierunek wiedza”, pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna edycja Drzwi Otwartych UMCS – jednego z największych wydarzeń skierowanych do kandydatów na studia.

Drzwi Otwarte UMCS – start 9 marca!

Zapraszamy 9 marca o godz. 9.00 w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, na wydziałach uczelni i w jednostkach ogólnouczelnianych.

Podczas Drzwi Otwartych „Chatka” podzielona będzie na specjalne strefy tematyczne:
– w strefie edukacji odbędą się prezentacje oferty edukacyjnej poszczególnych wydziałów UMCS. W tym miejscu będzie można poznać pełny wachlarz naszych studiów oraz porozmawiać z przedstawicielami,
– w strefie studenta zainteresowani zobaczą, jak żyją studenci, jak wygląda studenckie życie na co dzień. W tej strefie zaplanowano również stoisko Samorządu Studentów, AZS, Legii Akademickiej, pokazy, konkursy, gry czy fotobudkę,
– w strefie rozwoju kompetencji odbędą się konsultacje z doradcami zawodowymi, podczas których specjaliści pomogą określić maturzystom, na jakim kierunku studiów najlepiej spożytkują swoje predyspozycje,
– strefa HI-TECH to tegoroczna nowość. Grupa Edukacja 3.0. zaprezentuje nam zagadnienia związane z robotyką, programowaniem, bezpieczeństwem w sieci czy nowoczesnymi technologiami.
– strefa cudzoziemca to tzw. „punkt konsultacyjno-informacyjny” prowadzony w językach ukraińskim, rosyjskim i angielskim.

Równolegle w „Chatce” trwać będą…

… spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Krakowa, którzy przedstawią moduły matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Okazją do bezpośrednich rozmów z naszymi naukowcami będą z kolei spotkania prowadzone w naszej kawiarence naukowej. Jest to nowe przedsięwzięcie, nieorganizowane wcześniej. Punkt będzie zlokalizowany w obecnej Kawiarni Le’żak w Chatce Żaka w godz. 10:00-12:00. W kawiarence odbędzie się również wystawa notatek studenckich.

Pasjonatów gier typu escape room zaprosimy do zabawy pod nazwą „Try to get out”, w której na wszystkich śmiałków czekać będzie pokój zagadek. 

Do czerwoności rozgrzejemy szare komórki naszych kandydatów na studia, którzy wezmą udział w bezlitosnym pojedynku na daty, nazwiska i nazwy odbywającym się w ramach turnieju „Jeden z UMCS”. W dwuetapowym konkursie prowadzący, niczym Tadeusz Sznuk, zada uczestnikom po dwa pytania. Rozgrywka odbędzie się w czterech turach: o godz. 11:00, 11:40, 12:20 oraz 12:50.

Zaplanowano występy  Zespołu Tańca Towarzyskiego „Impetus”, spektakl biograficzny pt. „Maria” w wykonaniu grypy tanecznej zMYSŁ czy koncert „Ona czuje we mnie Jazz…”. 

Tego dnia pokażemy także, jak ważny dla młodego człowieka jest sport, o czym wszyscy zainteresowani przekonają się odwiedzając Centrum Kultury Fizycznej, gdzie rozgrywać się będzieturniej o Puchar Rektora UMCS. 

Szczegółowe informacje, program główny wydarzenia oraz programy akcji na poszczególnych wydziałach UMCS znajdują się na stronie: www.drzwiotwarte.umcs.pl

Filmik promujący inicjatywę: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=bTH9QAYpKnQ

UWAGA! UWAGA!

Drzwi Otwarte UMCS to świetna okazja do spotkania:

• z doradcami zawodowymi,
• ze studentami poszczególnych Wydziałów,
• z przedstawicielami kół naukowych,
• z naukowcami z Uniwersytetu,
• z egzaminatorami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Tego dnia:

• pokażemy naszą ofertę kierunków,
• opowiemy o przebiegu rekrutacji,
•  pomożemy wybrać najlepszą ścieżkę kształcenia i kariery.

Zapraszamy 9 marca br. od godz. 9.00 do ACK UMCS „Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16), na poszczególne wydziały uczelni i do jednostek ogólnouniwersyteckich, takich jak np. Centrum Języka i Kultury Polskiej przy ul. Weteranów 18

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *