Daj nura na studia – Konkurs o Indeks poznańskiego Filmoznawstwa

Pod hasłem „Napisz recenzję i zanurz się w świat kina” rusza kolejna, trzecia już, edycja Konkursu o Indeks organizowanego przez Katedrę Filmu, Telewizji i Nowych Mediów UAM. Do udziału zaproszeni są maturzyści z całego kraju – na zwycięzcę czeka indeks na poznańskie Filmoznawstwo. Koniec pierwszego etapu zaplanowany jest na 7 kwietnia, drugi natomiast odbędzie się w czerwcu.   

 

Wraz z początkiem lutego, Katedra Filmu, Telewizji i Nowych Mediów UAM rozpoczyna nabór tekstów na tegoroczną odsłonę Konkursu o Indeks poznańskiego Filmoznawstwa. Udział w nim mogą wziąć wszystkie osoby w wieku od 18 do 24 lat, które mają już maturę za sobą lub podchodzą do niej w tym roku. Warunkiem jest napisanie klasycznej recenzji filmowej i przesłanie jej na adres: konkurs.indeks@gmail.com do dnia 7 kwietnia 2017 roku. Drugi etap, w którym pięciu finalistów zmierzy się z pytaniami komisji konkursowej, rozegra się w czerwcu – wówczas wyłoniony zostanie zwycięzca, który otrzyma indeks na filmoznawcze studia I stopnia rozpoczynające się w roku akademickim 2017/2018.

 

Wybór recenzowanego filmu zależy od osoby chcącej wziąć udział w konkursie, a sama praca ma mieć objętość nie większą, niż dwie strony znormalizowanego maszynopisu. Co więcej – każdy z uczestników może przesłać do dwóch recenzji własnego autorstwa. Spośród nich wyłonionych zostanie pięć najlepszych tekstów, a z ich autorami komisja spotka się osobiście w czerwcu na finałowych rozmowach kwalifikacyjnych, które poprzedzi rozwiązanie krótkiego testu sprawdzającego wiedzę kandydatów. Ich wynik zdeterminuje wybór zwycięzcy, czyli przyszłego studenta I roku studiów licencjackich na kierunku Filmoznawstwo i Kultura Mediów.

 

Dzięki udziałowi w konkursie o indeks poznańskiego filmoznawstwa można poszerzyć i ugruntować swoją wiedzę z zakresu historii kina i krytyki filmowej. – mówi prof. Wojciech Otto, kierownik Katedry Filmu, Telewizji i Nowych Mediów. – Na zwycięzcę natomiast czeka atrakcyjna nagroda – możliwość studiowania na jednym z najlepszych kierunków filmoznawczych w Polsce. Od roku akademickiego 2016/2017 wdrażamy bowiem nowy program studiów licencjackich i magisterskich, oparty na dwóch filarach: solidnej i wieloaspektowej edukacji filmowej oraz szerokim bloku zajęć kontekstowych, rozwijających indywidualne zainteresowania studentów. – wyjaśnia.

 

Katedra Filmu, Telewizji i Nowych Mediów gorąco zachęca wszystkich aspirujących filmoznawców chcących rozwijać swoje pasje na gruncie naukowym i akademickim, do udziału w wydarzeniu.
Organizatorami konkursu są Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Katedra Filmu, Telewizji i Nowych Mediów UAM. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *