prawnik

Co dają studia prawnicze na Uczelni Łazarskiego?

Studia prawnicze na Uczelni Łazarskiego gwarantują zdobycie solidnych podstaw warsztatu prawniczego, a ponadto rozszerzenie wiedzy w wybranym przez studenta obszarze.

 

Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego istnieje od roku 1997. Jako pierwszy wśród uczelni niepublicznych otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora w 2006 roku,
a w czerwcu 2016 roku uzyskał prawo nadawania stopnia doktora habilitowanego. Tym samym Uczelnia Łazarskiego stała się jedną z dwóch polskich uczelni niepublicznych posiadających takie uprawnienia.
„Nasz Wydział Prawa i Administracji od wielu lat jest liderem rankingów. Naszym celem jest rzetelne przygotowanie młodych ludzi do dalszej kariery prawnika. Dbamy o to, aby studia na Łazarskim dawały solidne podstawy w zakresie przedmiotów obowiązkowych, jednocześnie zapewniamy studentom rozwój umiejętności praktycznych. Polska Komisja Akredytacyjna, wizytująca wydział w 2015 roku, doceniła stosowane przez nas rozwiązania, które w skali kraju są często innowacyjne. Otrzymaliśmy osiem ocen wyróżniających w ośmiu kontrolowanych kategoriach, a to przełożyło się na najwyższą z możliwych ocenę wyróżniającą całego Wydziału” – mówi dr Mieczysław Błoński, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji.

 

We wszystkich trybach studiów wykorzystywane są nowoczesne techniki i metody kształcenia, takie jak elementy e-learningu, grywalizacji, case studies czy prace projektowe. Studenci i absolwenci mogą uczestniczyć w szkołach praw obcych zakończonych dyplomem uczelni oraz partnerskiej zagranicznej kancelarii. W ofercie znajdują się szkoły prawa: rosyjskiego, niemieckiego, francuskiego, porównawczego prawa azjatyckiego oraz program International Legal Skills. Oprócz wiedzy przekazanej przez uznanych specjalistów, zapewniane jest także praktyczne doświadczenie.

Wydział posiada własną salę sądową, na której przeprowadzane są symulacje rozpraw. Poprzez  uczestnictwo w Studenckiej Poradni Prawnej słuchacze udzielają bezpłatnej pomocy osobom potrzebującym i przede wszystkim nabywają nowych prawniczych kompetencji.

Programy studiów zbudowane są modułowo, by dopasować je do dynamicznie zmieniających się warunków na rynku pracy.

Na Łazarskim jest 17 modułów specjalizacyjnych m.in. kryminalistyka, prawo lotnicze, energetyczne czy farmaceutyczne. Dzięki temu studenci mogą świadomie kształtować swoją karierę przygotowując się do wykonania zawodu prawnika togowego lub specjalisty w konkretnym obszarze prawa.

Absolwenci mogą wybrać pracę w policji, służbach specjalnych, organach skarbowych, administracji rządowej, samorządowej, w działach prawnych międzynarodowych korporacji i instytucjach unijnych. Coraz częściej wybierają także niszowe specjalizacje takie jak np. prawnik nieruchomości lub prawnik zajmujący się rynkiem sztuki, mediów lub mody.

Dlaczego warto studiować prawo na Uczelni Łazarskiego?

– Wydział Prawa szczyci się I miejscem wśród wydziałów prawa uczelni niepublicznych
w rankingach „Dziennika Gazety Prawnej” i „Rzeczpospolitej”.

– Pierwsze doświadczenia zawodowe studenci zdobywają podczas płatnych staży i praktyk, które zapewnia uczelnia. Praktykant realizuje projekty w firmach partnerskich, od których otrzymuje referencje lub listy polecające.  Dzięki temu 76,1% studentów znajduje pracę jeszcze w trakcie studiów.

 

 ***

Uczelnia Łazarskiego jest czołową uczelnią prawniczo – ekonomiczną w Warszawie. Znajduje się w ścisłej czołówce
Rankingów Wydziałów Prawa wśród uczelni niepublicznych według „Dziennika Gazety Prawnej” oraz „Rzeczpospolitej”. Jej Wydział Ekonomii i Zarządzania został uznany za najlepszy, praktycznie kształcący, w ocenie „Briefu”. Łazarski jest najlepszą polską uczelnią według globalnego rankingu U-Multirank, powstałego na zlecenie Komisji Europejskiej. Uczelnia tworzy kierunki wspólnie z pracodawcami
i dostosowuje system kształcenia do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Pomaga studentom rozpocząć karierę zawodową w międzynarodowym środowisku. Oferta edukacyjna uczelni to studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, MBA, LLM, seminaria doktoranckie, szkolenia i kursy językowe. Uczelnia oferuje również studia anglojęzyczne z brytyjskim dyplomem Coventry University. Więcej informacji na www.lazarski.pl.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *