Nowe studia na Uniwersytecie Coventry w Polsce – Aviation Management 

Uniwersytet Coventry dodaje do swojej oferty nowy kierunek studiów licencjackich. Dyplom z zarządzania w lotnictwie będzie można uzyskać studiując w nowej filii Uniwersytetu we Wrocławiu. 

Przyszli studenci, zainteresowani lotnictwem komercyjnym mogą ubiegać się o przyjęcie na studia licencjackie na kierunku Zarządzanie w lotnictwie, które będą realizowane po inauguracyjnym otwarciu wrocławskiego kampusu uniwersyteckiego we wrześniu tego roku. 

Program jest mocno ukierunkowany na zarządzanie w biznesie i opracowany w taki sposób, aby przygotować specjalistów, którzy będą proaktywnie stosować specjalistyczną wiedzę i umiejętności w zróżnicowanym i globalnym przemyśle lotniczym. 

Na stronie internetowej uniwersytetu ruszył już pierwszy etap rekrutacji. Oprócz nowego kierunku, można również ubiegać się o przyjęcie na studia na takich kierunkach jak: Technologie cyfrowe, Zarządzanie i przywództwo w biznesie, a także Cyberbezpieczeństwo. 

Nowy kampus prowadzi kilka naborów w ciągu roku akademickiego, zapewniając tym samym najwyższą możliwą dostępność szkolnictwa wyższego. Kursy są oferowane w formie bloków przeznaczonych dla studentów dziennych i zaocznych; można je rozpocząć w różnych terminach, tj. we wrześniu, listopadzie, styczniu, lutym, kwietniu i czerwcu. 

Studia stacjonarne obejmują cztery sześciotygodniowe bloki w roku akademickim. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, przy czym studenci realizują w tym czasie wyłącznie jeden moduł, co pozwala w pełni zgłębić tajniki poszczególnych przedmiotów. 

John Dishman, Prorektor Uniwersytetu Coventry oraz Dyrektor Generalny Grupy Uniwersytetu Coventry, powiedział: „Z prawdziwą przyjemnością mogę ogłosić dodanie do naszej oferty studiów zawodowych na kierunku Zarządzanie w lotnictwie na Uniwersytecie Coventry we Wrocławiu. Uwzględniliśmy opinie i rady przedstawicieli lokalnych pracodawców oraz Rady Miasta Wrocław, którzy zgłaszali zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów spełniających potrzeby coraz większej liczby przedsiębiorstw lotniczych w regionie i w ramach naszej odpowiedzi opracowaliśmy program studiów z zakresu Zarządzania w lotnictwie. Ponieważ działamy we współpracy z lokalną Grupą Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego, mamy nadzieję w przyszłości, wprowadzać kolejne kierunki studiów stanowiące odpowiedź na potrzeby techniczne pracodawców. 

W pierwszym roku działalności Uniwersytet Coventry we Wrocławiu przyjmie 160 studentów, a ambitne plany uczelni mówią o zwiększeniu liczby studentów oraz rozszerzeniu oferty kierunków w przyszłości. 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *