ADAMED SmartUP Academy na PW – otwarte warsztaty z fizyki i chemii dla młodzieży

Nowa edycja ADAMED SmartUP Academy na Politechnice Warszawskiej, czyli otwarte warsztaty z fizyki i chemii dla młodzieży

Tegoroczne warsztaty ADAMED SmartUP Academy odbędą się tak jak dotychczas na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, ale też po raz pierwszy w historii projektu, na Wydziale Fizyki. Zakwalifikowani na zajęcia uczestnicy dowiedzą się między innymi, ile energii zużywamy podczas jazdy na rowerze, zbadają z jakim smakiem kojarzą się nam poszczególne kolory leków i czy syrop może przypominać smak kiwi, przy pomocy technik mikroskopowych porównają natomiast morfologie komórek bakteryjnych i drożdżowych, a także zbudują własny hologram, który posłuży im do dalszych odkryć świata optyki. Wszystkie warsztaty będą prowadzone przez pracowników naukowych uczelni, a wybrane z nich ze względu na ograniczoną liczbę miejsc do pracy praktycznej (np. praca w ciemni) odbędą się w dwóch terminach, zgodnie z poniższym harmonogramem.
Warsztaty na Wydziale Fizyki:
2 kwietnia i 14 maja – Różne właściwości termiczne ciał
9 i 23 kwietnia – Zbuduj i zmierz – czyli wyznaczanie ciepła właściwego przy pomocy własnego kalorymetru
23 kwietnia i 14 maja – Ile energii zużywasz podczas jazdy na rowerze?
23 kwietnia i 14 maja – Poznaj, co to ciepło
23 kwietnia i 14 maja – Elektroforeza żelowa – identyfikacja cząstek na podstawie własności elektrokinetycznych
23 kwietnia i 14 maja – Zrób swój własny hologram i dowiedz się czym różni się on od zwykłego zdjęcia
Warsztaty na Wydziale Chemicznym:
2 kwietnia – Przeciwciała w służbie ludzkości
9 kwietnia – Elektrochemia dla każdego – z czego wynika siła reakcji redoks
23 kwietnia – Świat w skali mikro
14 maja – Mikrokosmos, czyli mali towarzysze broni lub wrogowie oraz jak ich rozpoznać
21 maja – Jak ukryć smak i kolor leków?
28 maja – Igła w stogu siana, czyli po okruszkach do celu – kto używał materiału wybuchowego
Otwarte warsztaty ADAMED SmartUP Academy organizujemy już od pięciu lat. W ten sposób przybliżamy uczniom fascynujący świat nauk ścisłych i przyrodniczych. Dajemy im możliwość spotkania z wykładowcami akademickimi i praktykami prowadzącymi na co dzień innowacyjne badania naukowe. Dla uczestników naszych warsztatów to również szansa na udział w profesjonalnych zajęciach laboratoryjnych – mówi Martyna Strupczewska z Fundacji Adamed, kierowniczka programu ADAMED SmartUP, w ramach którego prowadzony jest cykl warsztatowy.
W wiosennej edycji warsztatów na uczniów szkół ponadpodstawowych czekają 134 wolne miejsca. Pomimo możliwości zgłoszenia się jednocześnie na kilka spotkań, każda osoba może ostatecznie wziąć udział tylko w jednym wybranym warsztacie.
Opis poszczególnych zajęć, regulamin i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: adamedsmartup.pl/warsztaty. Zapisy są prowadzone od 1 marca i będą zamykane każdorazowo wraz z wypełnieniem limitu danej grupy. Na stronie można znaleźć też inne informacje dotyczące działań Fundacji Adamed, prowadzonych w ramach programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP.
Fundacja organizuje cykl warsztatowy ADAMED SmartUP Academy wspólnie z Politechniką Warszawską już od 2017 roku.
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *